ضد و نقیض در پرونده جدید پرسپولیس

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: مطلبی که اخیر در یکی از رسانه ها در خصوص عابدزاده منتشر شده به هیچ عنوان صحت ندارد البته اصل موضوع که بحث حق رشد است را قبول دارم اما من آن مهر و امضا را نمی شناسم ......

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: مطلبی که اخیر در یکی از رسانه ها در خصوص عابدزاده منتشر شده به هیچ عنوان صحت ندارد البته اصل موضوع که بحث حق رشد است را قبول دارم اما من آن مهر و امضا را نمی شناسم.

باشگاه لس آنجلس بلوز ساکر کلاب آمریکا توافقنامه ای را با باشگاه پرسپولیس در تاریخ 18 سپتامبر 2012 (28 شهریور 91) در خصوص انتقال امیر عابدزاده به جمع سرخپوشان تهرانی امضا کرد که بر اساس باشگاه پرسپولیس پذیرفت در قبال صادر شدن کارت ITC این دروازه بان ایرانی، غرامت فسخ قرارداد وی را به باشگاه لس آنجلس بلوز بپردازد.

عابدزاده آن موقع تا پایان فصل 2013 USL آمریکا با این باشگاه آمریکایی قرارداد داشت.

طبق این توافق، باشگاه پرسپولیس باید در سه قسط رقم این انتقال را که 150 هزار دلار بود، به باشگاه لس آنجلس بلوز می پرداخت. قسط اول که 25 هزار دلار بوده در  تاریخ 16 سپتامبر 2012 (26 شهریور 91) به صورت نقدی توسط رویانیان به علی منصوری، مالک باشگاه لس آنجلس بلوز پرداخت شد. قسط دوم 50 هزار دلار بوده که قرار بود باشگاه پرسپولیس در تاریخ 18 سپتامبر 2012 (28 شهریور 91) هنگام امضای توافقنامه به نماینده باشگاه لس آنجلس بلوز در ایران بپردازد که باشگاه پرسپولیس 15 هزار دلار را به صورت نقدی و 35 هزار دلار باقیمانده را در قالب یک چک به تاریخ یک هفته بعد به نماینده باشگاه لس آنجلس بلوز می دهد.

قسط سوم نیز 75 هزار دلار بوده که باشگاه پرسپولیس باید به هنگام امضای قرارداد با عابدزاده در نیم فصل دوم لیگ برتر ایران در تاریخ 18 فوریه 2013 (30 بهمن) می پرداخته که چکی برای چهار ماه بعد به نماینده این باشگاه آمریکایی می دهد.

با توجه به پاس نشدن چک باشگاه پرسپولیس، باشگاه لس آنجلس بلوز از طریق فیفا به دنبال رسیدن به حق خود است. اما در همین رابطه مدیر وقت باشگاه پرسپولیس هم ساکت نماند؛ محمد رویانیان  درباره شکایت باشگاه لس آنجلس بلوز از باشگاه پرسپولیس به دلیل پرداخت  نشدن پول امیر عابدزاده، گفت: آن زمان که ما در پرسپولیس بودیم این مبلغ بیش از 100 میلیون تومان بود اما نمی دانم در این چند سال چرا این طلب را نداده اند چون این مبلغ زیادی نبوده است. البته این باشگاه اگر هم شکایتی کرده باشد که  نکرده، حدود یک سال رسیدگی به آن طول می کشد و سندی هم برای شکایت شان نیست. آقای منصوری مدیر این باشگاه بخشی از این پول را از ما گرفت و ما صورتجلسه آن را داریم. بعد از آن هم من از پرسپولیس رفتم. آنها حکمی از پرسپولیس نگرفتند و نمی دانم چرا این مسائل را به یکدیگر وصل می کنند. مطلبی که اخیر در یکی از رسانه ها در این خصوص منتشر شده به هیچ عنوان صحت ندارد. البته اصل موضوع که بحث حق رشد است را قبول داریم اما مهر و امضای پای این نامه صحت ندارد. من آن مهر و امضا را نمی شناسم.

بنابراین گزارش تکه های پازل رویانیان، پرسپولیس و باشگاه آمریکایی به این راحتی در کنار هم چیده نخواهند شد و باید منتظر ماند تا وزیر ورزش نیز در این خصوص پاسخ نامه مدیر وقت باشگاه پرسپولیس را بدهد.

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال