ضربه سرهایی که قطر را ناامید کرد

خروج زودهنگام السد از لیگ قهرمانان پس از حذف الدحیل در مرحله گروهی یک شوک بزرگ برای هواداران ، کارشناسان و مسئولان قطری شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، السد و الدحیل دو تیم بزرگ فوتبال قطر هستند که سرمایه گذاری بزرگی برای موفقیت در سطح قاره انجام داده اند اما امسال با وجود میزبانی این کشور از لیگ قهرمانان پس از شیوع ویروس کرونا، دو تیم مطرح آن ها خیلی زودتر از حد تصور از مسابقات خارج شدند. دو تیم جمعی از بهترین بازیکنان و همچنین مربیان مطرح را در سطح قاره آسیا در اختیار داشته و از پشتیبانی و امکانات بالایی برخوردار هستند و این انتظار برای قطری ها وجود داشت که بتوانند به مراحل بالای لیگ قهرمانان برسند.


روزنامه "الرایه" قطر در گزارشی به دلایل شکست دو تیم بزرگ این کشور در رقابت های لیگ قهرمانان پرداخته است:


السد و الدحیل بهترین بازیکنان قطری را در اختیار دارند که بیشتر آن ها بازیکنانی هستند که جام ملت های آسیا را فتح کرده و رقابت های بین المللی زیادی را پشت سرگذاشته اند.  این دو تیم شایسته رسیدن به فینال و قهرمانی در این رقابت ها بودند و نمایش خوبی در این تورنمنت ارائه دادند. همه انتظار داشتند که قهرمانی قطر در جام ملت ها در لیگ قهرمانان هم ادامه داشته باشد. سال گذشته در این مرحله السد و الدحیل به هم برخورد کردند و در نهایت السد به مرحله بعدی صعود کرده و تا نیمه نهایی رفت و آنجا مقابل الهلال شکست خورد .اما امسال هر دوتیم زودتر از لیگ قهرمانان کنار رفتند و مربیان دو تیم رکراکی و ژاوی نتوانستند از ستاره هایی که در اختیار دارند برای رسیدن به نیمه نهایی فینال استفاده لازم را ببرند. 


مشکل فنی


اتفاقی که باعث حذف دو تیم السد و الدحیل از لیگ قهرمانان شد یک مشکل فنی است و مربوط به اشتباه مربیان دو تیم است. در بازی برابر التعاون، این الدحیل بود که بازی را در اختیار داشت اما نتوانست فرصتی به دست بیاورد و دو موقعیت این تیم توسط معزعلی و اسماعیل محمد هدر رفت در مقابل رقیب توانست با گلی که با ضربه در دقایق مرگبار زد بازی را ببرد. باید الدحیل در دقایق پایانی بازی را کنترل می کرد چرا که با یک مساوی هم به مرحله بعدی می رفت اما عدم تمرکز باعث شد تا در دقایق پایانی یک گل کشنده دریافت کند.


سناریوی تکراری


همان سناریو در مورد گلی که السد از پرسپولیس خورد تکرار شد. اختلاف زمانی بین گل های این دو مسابقه( السد-پرسپولیس و الدحیل-التعاون) دو دقیقه است. التعاون در دقیقه ۸۶ و پرسپولیس در دقیقه ۸۸ گل زدند و السد و الدحیل را حذف کردند. این سناریوی تکراری نشان از عدم تمرکز و همچنین مدیریت مسابقه است. الدحیل به مساوی احتیاج داشت و آنرا از دست داد و السد برای کافی بود بازی را به وقت اضافه بکشاند اما به همان شکل شکست خورد.


موقعیتی که از دست رفت


واقعیت این است که همه شرایط برای صعود این دو تیم به فینال آماده بود چرا که مسابقات در دوحه و استادیوم هایی برگزار شد که دو تیم و بازیکنان بارها در آن بازی کردند آن هم در میان حمایت همه مسئولان از دوتیم و امکانات فوق العاده ای که پیش از مسابقات در اختیارشان قرار گرفت.


ابهام در مورد ستاره ها


دو تیم باید در مورد ستاره هایشان بازنگری کنند چرا که سطح فنی بیشتر این ستاره ها در سطح مطلوبی نبود و با نمایش ضعیف آن ها طبیعی بود که این دو تیم حذف شده و تصویری غم انگیز و ناامید کننده را بسازند. این شکست ها منطبق با تلاش های مقامات و مسئولین در ارائه بهترین امکانات و جذب بازیکنانی گرانقیمت با نام های بزرگ نیست. بازیکنان السد و الدحیل در یک تورنمنت که در دوحه برگزار می شد هواداران قطری را ناامید کردند و نتیجه عملکرد ضعیفشان خروج ناراحت کننده از بزرگترین تورنمنت باشگاهی آسیا است.

بیشتر بخوانید:

پرسپولیس با چه آماری موفق به حذف السد قطر شد؟

السد به غرور خود باخت/ پرسپولیس آنالیز دقیقی از حریفش داشت

 

 

تگ ها


الدحیل فوتبال جهان السد AFC Champions League فوتبال