ضرب‌الاجل کمیته بین‌المللی المپیک به فدراسیون جهانی وزنه‌برداری

شرایط بحران زده فدراسیون جهانی وزنه برداری و بلاتکلیفی مدیریتی این رشته المپیکی باعث شد تا کمیته بین المللی المپیک نسبت به این موضوع واکنش تهدیدآمیزی نشان دهد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، بحران مدیریتی فدراسیون جهانی وزنه برداری بعد از رسوایی مالی و فساد اداری تاماش آیان، رئیس پیشین این فدراسیون مدتهاست ادامه دارد و هر روز سند جدیدی از تخلفات سکاندار قبلی این رشته آشکار می شود.

این روند تا جایی ادامه داشت که توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک به تازگی در یک نشست خبری در مورد وضعیت مدیریت فدراسیون جهانی وزنه برداری ابراز نگرانی کرد و هشدار داد هیچ بعید نیست وزنه برداری با این شرایط جایگاه خود در المپیک ۲۰۲۴ پاریس را از دست دهد.

در همین راستا فدراسیون جهانی وزنه برداری هم با احساس خطر نسبت به اظهارات بالاترین مقام مدیریتی کمیته بین المللی المپیک به این موضوع واکنش نشان داد و برخی از اقدامات اخیر خود  برای هموار کردن مسیر رسیدن به روزهای اوج مدیریت را تشریح کرد.

فدراسیون جهانی وزنه برداری با انتشار بیانیه ای رسمی وعده داده تا پیشرفت چشمگیری در وضعیت مدیریت و مبارزه با دوپینگ صورت دهد. در بیانیه فدراسیون جهانی وزنه برداری به تغییر تمامی اعضای کمیسیون ضد دوپینگ فدراسیون جهانی و استقلال آنها اشاره شده که این موضوع از سوی آژانس بین المللی ضد دوپینگ نیز مورد تایید قرار گرفته است.

همچنین  با توجه به تاکید کمیته بین المللی المپیک مبنی بر اینکه ورزشکاران باید حضور پر رنگی در بدنه و سیستم اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری داشته باشند، این فدراسیون گروهی از ورزشکاران برجسته را هم به جمع اعضای کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی اضافه کرده است.

البته کمیته بین المللی المپیک همچنان بر مواضع سختگیرانه خود نسبت به وضعیت فدراسیون جهانی وزنه برداری ایستاده و اعلام کرده هیات اجرایی این کمیته در جلسه آتی خود برای تعیین سهمیه ها  و رویدادهای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس تصمیمات جدی و نهایی را اتخاذ خواهد کرد.

بدین ترتیب خروج فدراسیون جهانی وزنه برداری از این بحران و تضمین حضور این رشته در میادین کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس بستگی به انجام اصلاحات اخیر دارد که گویا از سوی متولیان وزنه برداری جهان در حال اجراست.

بیشتر بخوانید:

رکوردشکنی قهرمان پاراوزنه‌برداری جهان در تمرینات

برگزاری جام‌جهانی وزنه‌برداری به صورت آنلاین!

 

 

تگ ها


وزنه برداری فدراسیون وزنه برداری کمیته بین المللی المپیک وزنه‌برداری