ضرر مالی هنگفت زیدان در صورت استعفای مجدد

زین الدین زیدان دو روز پیش در نشست خبری قبل از بازی با لگانس حاضر نشد در مورد آینده اش در رئال به صراحت صحبت کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، زین الدین زیدان ۴ ژانویه ۲۰۱۶ بود که جانشین رافا بنیتس در رئال مادرید شد. او دو سال و نیم روی نیمکت رئال حضور داشت و موفق به کسب سه قهرمانی متوالی در چمیپونزلیگ و فتح یک لالیگا شد.

زیزو بهار ۲۰۱۸ و در اقدامی غیرمنتظره استعفا کرد تا همه را شگفت زده کند. جولن لوپتگی جانشین زیدان شد و رئال با او هفته به هفته ضعیف تر شد و با سانتی سولاری هم روند نتایج بد ادامه پیدا کرد تا اینکه زیدان مارس ۲۰۱۹ به رئال بازگشت.

هرچند فصل ۲۹-۲۰۱۸ با زیدان هم خوب تمام نشد ولی سرمربی فرانسوی وعده داد که فصل ۲۰-۲۰۱۹ فصل بزرگی خواهد شد و به قولش نیز عمل کرد. رئال با زیدان و بدون رونالدو توانست بارسا را در کورس قهرمانی لالیگا شکست دهد و برای سی و چهارمین بار در تاریخش قهرمان لیگ اسپانیا شود.

زیدان که هنوز دو سال دیگر با رئال قرارداد دارد، در نشست خبری بازی با لگانس گفت:« هنوز یک بازی از لالیگا باقیمانده و سپس بازی برگشت با سیتی را در لیگ قهرمانان پیش رو داریم. وقتی هنوز فصل جاری تمام نشده، نباید در مورد فصل بعد صحبت کرد. هر زمان فصل تمام شود، می نشینیم و به تجزیه و تحلیل شرایط برای فصل بعد می پردازیم. من با رئال قرارداد دارم و خیالم نیز راحت است. از هر روز بودن در رئال لذت می برم ولی کسی از فردای خودش خبر ندارد و در مربیگری ممکن است با یک نتیجه بد، شغل تان را از دست بدهید.»

زیزو که پیش از این ثابت کرده ممکن است تصمیماتی عجیب و غریب بگیرد، در صورت استعفای مجدد از هدایت رئال، ۲۶ میلیون یورو ضرر خواهد کرد. طبق ادعای اسپورت، زیدان سالانه ۱۳ میلیون یورو خالص از رئال دستمزد می گیرد که از این حیث در میان پردرآمدترین مربیان حال حاضر دنیا قرار دارد. هر گونه استعفایی باعث خواهد شد تا او دستمزد دو سال پیش روی خود را دریافت نکند.

در این صورت باید دید مقصد بعدی زیدان کجا خواهد بود و چه دستمزدی به وی پرداخت خواهد شد. اگر این مقصد تیم ملی فرانسه باشد، قطعا دریافتی او بسیار پایین تر از سالی ۱۳ میلیون یورو خواهد بود.

بیشتر ببینید:

قرارداد سرخیو راموس با رئال مادام العمر می شود/ ویدیو

خلاصه بازی اتلتیکومادرید 1 - رئال سوسیداد 1

 

 

تگ ها


زیدان فوتبال جهان رئال مادرید فوتبال