ضرر ۶۵۰ میلیون یورویی در انتظار رئال مادرید!

اگر ممنوعیت ورود هواداران به ورزشگاه ها در اسپانیا در فصل پیش رو نیز باقی بماند، رئال مادرید ضرر هنگفتی را متحمل خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه"، همه شواهد از این قرارند که نیم فصل اول لالیگای ۲۱-۲۰۲۰ بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد و در صورت کشف واسکن یا مهار ویروس در اسپانیا از ژانویه ۲۰۲۱ شاید اجازه ورود تماشاگر به ورزشگاه ها صادر شود. به این ترتیب رئال و دیگر باشگاه های بزرگ اسپانیایی تا ژانویه حداقل یک سوم بودجه خود را از دست خواهند داد.

در واقع عدم درآمدزایی از فروش بلیت یک ضربه کاری بزرگ به باشگاه های اسپانیایی خواهد بود. سران رئال برای جبران این خسارت در ابتدا به فروش چند بازیکن خود و ذخیره ۱۸۰ میلیون یورو فکر می کنند و سپس قصد کاهش دستمزد بازیکنان را دارند.

در دوران قرنطینه ۱۰ درصد از دستمزدها کاهش پیدا کرد و یک بار دیگر به بازیکنان اعلام شده که برای موج جدید کاهش دستمزدها آماده باشند. اتفاقی که با بازخورد مثبتی در میان بازیکنان همراه شده است. در این مورد تفاهمی کامل بین فلورنتینو پرز رئیس باشگاه و سرخیو راموس به عنوان کاپیتان و نماینده بازیکنان وجود دارد.

طبق گزارش مارکا، رئال مادرید فصل گذشته را با ۳۲۰ هزار یورو درآمد مازاد به پایان رساند که نشان از وضعیت اقتصادی خوب باشگاه در دوران بحرانی شیوع ویروس کروناست.

کاهش ۱۰ درصدی دستمزد بازیکنان فوتبال و بسکتبال در این امر نقشی حیاتی داشت.

از زمان شیوع ویروس کرونا از میزان درآمدهای پیش بینی شده رئال مادرید، ۱۷۲ میلیون یورو کاسته شده و در صورت ادامه غیبت هواداران در فصل ۲۱-۲۰۲۰، این مبلغ می تواند افزایش هم پیدا کند که طبق پیش بینی ها تا ۶۵۰ میلیون یورو هم پیش خواهد رفت.

تگ ها


رئال مادرید