ضرر هنگفت کرونا به بارسا؛ ۳۰۰ میلیون یورو!

باشگاه بارسلونا تایید کرد که بحران اپیدمی کرونا باعث شده به این باشگاه کاتالان ۳۰۰ میلیون یورو ضرر و زیان مالی وارد شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، باشگاه بارسلونا تایید کرد که بحران اپیدمی کرونا تا این لحظه به این باشگاه چیزی در حدود ۳۰۰ میلیون یورو ضرر مالی وارد کرده و بارسا را مجبور کرده در بودجه فصل جدید خود تغییراتی اعمال کند.

بارسلونا پیشتر امیدوار بود به اولین باشگاه فوتبالی تبدیل شود که رکورد درآمد سالانه یک میلیارد یورویی را می شکند. بارسا تا ماه مارس گذشته در مسیر رسیدن به این رکورد قرار داشت تا اینکه ویروس کرونا از راه رسید و دنیای فوتبال را با وقفهای سه ماهه مواجه کرد.

در شرایط اپیدمی درآمدهای باشگاه ها به شدت کاهش یافت. بارسلونا که در آمدهای روز مسابقات را از دست داده بود مجبور شد موزه بارسا را تعطیل کند و فروشگاه های بارسلونا هم تعطیل شدند. اینها نهادهایی بود که هر ساله میلیونها یورو درآمد نصیب بلوگرانا می کرد. میلیونها یوروی دیگر هم در نتیجه تاثیر کرونا بر حق پخش تلویزیونی و قراردادهای تبلیغاتی از دست رفت.

باشگاه حالا تخمین می زند که تنها در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ چیزی در حدود ۳۰ درصد از درآمدهای پیش بینی شده خود را از دست داده است و این کاهش درآمد روی بودجه فصل آینده تاثیر داشته.

باشگاه با این فرض که می تواند از شروع سال ۲۰۲۱ میلادی فعالیتهای عادی خود را از سر بگیرد تغییراتی با هدف مقابله با کسری بودجه ایجاد کرده. باشگاه می گوید این تمهیدات به جز اقداماتی است که در شروع بحران کرونا در دستور کار قرار داد و از جمله بازیکنان موافقت کردند ۷۰درصد از دستمزد خود را به باشگاه ببخشند.

بارسلونا برای کاهش میزان دستمزد پرداختی هم به دنبال واگذاری چند نفر از بازیکنان خود بوده ولی تا اینجا تنها توانسته ایوان راکیتیچ را رسماً واگذار کند. اما بارسا امیدوار است در مدت زمان باقی مانده از پنجره نقل و انتقالات لوئیس سوارز، آرتورو ویدال و ساموئل اومتیتی را هم به باشگاه های دیگر واگذار کرده و مبلغی بابت آنها دریافت کند.

بیشتر ببینید:

ادامه تمرینات بارسلونا برای فصل 2020/21 لالیگا

تمرینات امروز بارسلونا با حضور مسی و سوارز/ ویدیو

 

 

تگ ها


ویروس کرونا فوتبال جهان بارسلونا فوتبال