طارق همام:از اول می‌دانستیم استقلال مدعی است/دلم برای آزادی تنگ شده

هافبک عراقی استقلال گفت:به نظر من استقلال یکی از سه تیم مدعی قهرمانی است و ما روزبه‌روز قدرتمندتر بازی می‌کنیم و بدون‌شک برای قهرمانی خواهیم جنگید....

هافبک عراقی استقلال گفت:به نظر من استقلال یکی از سه تیم مدعی قهرمانی است و ما روزبه‌روز قدرتمندتر بازی می‌کنیم و بدون‌شک برای قهرمانی خواهیم جنگید.

به گزارش مدال، تیم فوتبال استقلال روز گذشته تهران را به مقصد دوحه ترک کرد تا خود را آماده اولین بازی این فصل لیگ قهرمانان مقابل الدحیل قطر کند. این روزها که خارجی‌های آفریقایی‌تبار استقلال خوب بازی می‌کنند و خوب گل می‌زنند دیگر خارجی استقلال، طارق همام هنوز نتوانسته به آمادگی لازم جهت بازی با الدحیل برسد و به همین دلیل استقلال را در این سفر همراهی نکرد. «فرهیختگان» درخصوص آخرین وضعیت طارق همام و شرایط استقلال گفت‌وگویی با این بازیکن انجام داده که در ادامه می‌خوانید.

از آخرین وضعیت خودت بگو، مصدومیتت رفع شد؟

بله، مصدومیت من رفع شده ولی از نظر بدنی هنوز به فرم مطلوب نرسیدم. یک هفته تا 10 روز نیاز است تا به مرز آمادگی برسم و دوباره بازی کنم.

دو ماهی است بازی نکردی؟!

بله، دلم برای بازی به‌ویژه در ورزشگاه آزادی و مقابل هواداران خوب استقلال تنگ شده است. برای بازگشت به زمین با پیراهن آبی لحظه‌شماری می‌کنم.

استقلال این روزها خوب نتیجه گرفته و به بردهای پرگل و متوالی دست پیدا کرده، انتظار این بازی خوب را از استقلال داشتی؟

از همان روزهای اول فصل هم معتقد بودیم زمان لازم داریم تا تیم هماهنگ شود و الان هم بازیکنان با هم هماهنگ شدند و از اول هم می‌دانستیم جزء مدعیان قهرمانی هستیم و ان‌شاءالله هم همین روند خوب را ادامه خواهیم داد.

هرباری که از تیم‌ملی دیر به تیم استقلال اضافه می‌شدی، حاشیه ایجاد می‌شد و می‌گفتن همام دیگر به ایران برنمی‌گردد!

درباره حواشی‌ای که ایجاد می‌شود بگویم که خیلی از آنها وجود خارجی ندارد. پیج‌های هواداری یا پیج‌های قلابی خیلی خبر کذب کار می‌کنند و من هیچ مسئولیتی برعهده نمی‌گیرم. حقیقت این است من مصدوم بودم و بعد از چند روز به تیمم برگشتم و مشکلی وجود ندارد.

اگر پیشنهادی از خارج دریافت کنی، می‌توانی از تیم جدا شوی؟ در این باره تصمیم‌گیرنده خودت هستی یا باشگاه؟

همه‌چیز دراختیار باشگاه است. اگر پیشنهاد خوبی برسد و باشگاه با آن موافقت کند می‌توانم جدا شوم.

استقلال سه‌شنبه با الدحیل که یکی از پرمهره‌ترین تیم‌های آسیایی است، بازی دارد، این بازی را چطور ارزیابی می‌کنی؟

تیم ما خیلی خوب شده و عملکرد بازیکنان در بازی‌های اخیر خوب بوده، اما بازی در آسیا فرق دارد و کار سخت و مشکلی خواهیم داشت. با این حال امیدوارم هم‌تیمی‌هایم با دست پر برگردند.

به این بازی نرسیدی، فکر می‌کنی به بازی با العین برسی؟

دقیق نمی‌دانم، اما من حدود ۱۰ روز دیگر آماده حضور در زمین می‌شوم و امکان دارد به بازی با این تیم برسم.

مشکل مالی نداری؟ باشگاه به تعهداتش عمل کرده؟

مشکل مالی با باشگاه ندارم. البته کمی دیر پرداخت می‌شود اما خداراشکر مشکل اساسی از این نظر ندارم و باشگاه هم سعی می‌کند به تعهداتش عمل کند.

از شرایطت در استقلال راضی هستی؟

بله، از شرایطم راضی هستم و خیلی خوشحالم اینجا حضور دارم. البته اوایل فصل شرایط سخت بود چون محیط برای من ناآشنا بود. زبان فارسی بلد نبودم البته الان هم نمی‌دانم، اما دوستان و بازیکنان تیم خیلی کمکم می‌کنند و نسبت به اوایل حضورم در استقلال خیلی شرایط بهتر شده و از این بابت خوشحال هستم.

فکر می‌کنی استقلال شانسی برای قهرمانی در لیگ دارد؟

به نظر من استقلال یکی از سه تیم مدعی قهرمانی است و ما روزبه‌روز قدرتمندتر بازی می‌کنیم و بدون‌شک برای قهرمانی خواهیم جنگید.