طارمی: اسکوچیچ سیستم جدیدی را به تیم ملی آورده

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: اسکوچیچ به سیستم‌های گذشته اتکا نکرده و یک سیستم جدید را به تیم ملی آورده است....

مهاجم تیم ملی ادامه داد: جو تیم ملی نسبت به گذشته و زمان حضور ویلموتس عوض شده است.بازیکنان جدیدی که آینده مملکت هستند به اردو آمده‌اند و به جمع بازیکنان باتجربه اضافه شده‌اند. در مجموع به نظرم اردو، جو خوبی داشت. علاوه بر این بازیکنانی مثل جهانبخش، پورعلی گنجی و بیرانوند آسیب دیده‌اند و نتوانستند در این اردو حضور داشته باشند. در مجموع فکر می‌کنم هم کادر فنی از اردو راضی بود و هم بازیکنان از این اردو رضایت داشتند.

وی درباره پیروزی تیم ملی مقابل ازبکستان گفت: بازی خوبی مقابل ازبکستان انجام دادیم. اینکه سرمربی تیم ملی این شجاعت را داشت که آنچه خودش مد نظر دارد را پیاده کند، ستودنی است و حسن بزرگی محسوب می‌شود. اسکوچیچ به سیستم‌های گذشته اتکا نکرده و یک سیستم جدید را به تیم ملی آورده است. قاعدتاً چند اردو طول می‌کشد که نفرات جدید همدیگر را به خوبی بشناسند. خوشحالم بازی اول اسکوچیچ با پیروزی تیم ملی همراه شد.

طارمی درباره جلسات پی در پی اسکوچیچ با ملی پوشان در اردو تصریح کرد: اسکوچیچ به شدت مشتاق یاد دادن است و ما هم مشتاق یادگیری. او همین دیروز می‌گفت هر سوالی که دارید و هر جایی را که فکر می‌کنید متوجه نشده‌اید را در هر زمانی می‌توانید از من بپرسید. اسکوچیچ انگیزه و انرژی مثبت زیادی دارد و همین انرژی را به بازیکنان منتقل می‌کند. ما هم سعی می‌کنیم این انرژی را در اردو مثبت و مثبت‌تر کنیم. اسکوچیچ حتی موقع نهار و شام هم بین بازیکنان می‌آید و توضیح می‌دهد. او اشتیاق زیادی به فعالیت دارد و برخلاف مربی قبل {ویلموتس} که اصلاً برایش مهم نبود چه اتفاقی می‌افتد با برنامه مباحث را پیش می‌برد.

وی درباره کمپ ترکیه اظهار داشت: در ازبکستان بودیم که خبردار شدیم چند بازیکن مالی کرونا گرفته‌اند.به همین دلیل این سفر با مشکل روبه‌رو شد و ما با کمی تاخیر وارد ترکیه شدیم. در ترکیه تمرینات منظمی داشتیم و دوشنبه شب خبر رسید متاسفانه بازیکنان مالی کرونا گرفته‌اند. طبق قوانین فیفا باید به ترکیه می‌آمدیم تا در صورتیکه شرایط برگزاری مسابقه مهیا می شد به میدان می‌رفتیم.

مهاجم تیم ملی خاطرنشان کرد: برپایی این اردوها کمک بسیار خوبی برای تیم ملی است. قطعا شناخت مربی تیم ملی در این اردوها از بازیکنان بیشتر و بیشتر می‌شود. از دید من مسیر صعود به جام جهانی از دل چنین اردوهایی بیرون می‌آید.

طارمی گفت: خوشحالم در سال‌های اخیر به شکل مداوم در اردوهای تیم ملی حضور داشته‌ام و برای من افتخار بزرگی است. تا جایی که توانستم بیشترین انرژی‌ام را برای موفقیت تیم ملی گذاشتم. از این به بعد هم تلاش می‌کنم برای تیم ملی، بهترین باشم. در نهایت امیدوارم شر بیماری کرونا از سر همه دنیا کم شود و زندگی به روال عادی خود بازگردد.

بیشتر بخوانید:

ذخیره‌های فوق کلاس سردار و طارمی در تیم ملی

سریال پنالتی‌های طارمی؛ اکران در تاشکند

 

 

تگ ها


تیم ملی ایران فوتبال ایران مهدی طارمی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال