طارمی: باید بیشتر به ما رسیدگی کنند

به گزارش مدال، مهدی طارمی پیش از آغاز تمرین امروز (پنجشنبه) تیم ملی فوتبال اظهار داشت: شرایط ما به آن شکل مطلوب نیست که برای جام ملتهای آسیا پیش برویم ......

به گزارش مدال، مهدی طارمی پیش از آغاز تمرین امروز (پنجشنبه) تیم ملی فوتبال اظهار داشت: شرایط ما به آن شکل مطلوب نیست که برای جام ملت‌های آسیا پیش برویم. برای جام جهانی می‌دانستیم در صورت صعود از گروه‌مان بیشتر به ما نگاه می‌کنند، الان اما باید پتانسیل قهرمانی جام ملت‌های آسیا را داشته باشیم و دیگر آن شرایط نیست. باید بیشتر به ما رسیدگی کنند تا بعد از مدت‌ها به عنوان قهرمانی آسیا برسیم.

«الان نگاه مطلوبی به تیم ملی برای قهرمانی آسیا نمی‌شود»، وی با بیان این جمله و در مورد اینکه انتظاراتش برای رسیدگی به تیم ملی چیست، گفت: من بازیکن هستم و نمی‌توانم انتظارات را تعیین کنم، وقتی هدف‌مان قهرمانی آسیاست، باید توجه بیشتری شود. آن کسانی که انتظار دارند، باید بگویند چه انتظاراتی دارند و بیشتر توجه کنند.

مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان درباره بازی تدارکاتی ایران برابر ازبکستان تصریح کرد: هر چقدر بازی دوستانه داشته باشیم، به سودمان است. اگر چند ماه قبل از جام جهانی، بازی دوستانه با کشورهای اروپایی و آمریکایی «خوب» برگزار می‌کردیم، می‌توانستیم از گروه‌مان در جام جهانی صعود کنیم. ما نیاز به بازی دوستانه خوب و بیشتر داریم. امیدوارم همه چیز مطلوب و «اوکی» پیش برود.

طارمی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه پس از بازی برابر پرتغال در جام جهانی به خاطر موقعیتی که از دست داد، تحت فشار قرار داشت و اکنون چه شرایطی دارد، گفت: فوتبال بازی اتفاقات است و برای هر کسی این اتفاقات پیش می‌آید. برای من هم افتاد و برای همه بازیکنان دنیا می‌افتد. ناراحتی من این بود که تیم ملی سختی زیادی کشید، اما نتوانستیم بالا برویم. نه اینکه فشار روانی روی خودم باشد، بیشتر به فکر مردم بودم. این هم جزو اتفاقات فوتبال است.

وی ادامه داد: هر جا بودم، سعی کردم برای تیمم مثمرثمر باشم و انگیزه شخصی نداشتم. تیمم که موفق باشد، افتخار می‌کنم. الان هم هر چیزی داشته باشم، می‌گذارم تا تیم ملی قهرمان آسیا شود.

مهاجم تیم ملی ایران در رابطه با اینکه ویتنام حریف تیم ملی در مرحله گروهی آسیا قوی‌تر از گذشته شده است، تصریح کرد: برای حریفان احترام قائلم، اما ایران اول آسیاست. برای اینکه قهرمان شویم، باید حریفان را جدی بگیریم و پله پله برای قهرمانی پیش برویم. فرقی نمی‌کند حریف‌مان ویتنام باشد، یمن باشد یا ژاپن و استرالیا. همه تیم‌ها قابل احترام هستند.

طارمی در مورد شرایط خودش هم اظهار داشت: به نسبت یکی دو ماه پیش شرایط بهتری دارم. پس از جام جهانی، مدتی استراحت کردیم و چون بدنسازی نداشتیم، اول فصل از نظر بدنی و آمادگی به دور بودم. خدا را شکر شرایطم بهتر و خوب شده است. در حال حاضر شرایط بد نیست، اما ان‌شاء‌الله بهتر می‌شود.

وی وضعیت مهاجمان تیم ملی را هم مطلوب خواند و گفت: مهاجمان خوبی در دو سه سال گذشته داشته‌ایم. ما شش هفت مهاجم طراز اول داریم که هر کدام می‌توانستند در جام جهانی بازی کنند. نظر کی‌روش است که چه کسی بازی کند و چه کسی بازی نکند. من چه بازی بکنم، چه نکنم، چه روی نیمکت باشم و چه نباشم، برای تیم ملی تلاش می‌کنم تا افتخارآفرین باشد.

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال