طارمی بود یا کریستیانو رونالدو؟

یک گل تماشایی در ثانیه‌های پایانی دیدار با چلسی کافی بود تا ستاره ایرانی پورتو شایستگی‌هایش را به رخ فوتبال اروپا بکشد....

به گزارش "ورزش سه"، بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین تیم‌های چلسی و پورتو در حالی از ساعت ۲۳:۳۰ سه‌شنبه شب در ورزشگاه استمفورد بریج شهر لندن آغاز شد که در عین ناباوری تماشاگران ایرانی و پرتغالی، نام مهدی طارمی در جمع نفرات اصلی دیده نمی‌شد.

طارمی که در این فصل یکی از ستاره‌های پورتو بوده و با گلزنی، پاس گل و گرفتن پنالتی، بیشترین تاثیر را در گل‌های تیمش داشته، در هشت مسابقه رسمی اخیرشان هیچ گلی به ثمر نرسانده بود و در دیدار برگشت برابر یوونتوس هم اخراج شد و شاید به همین علت در دیدار برابر چلسی در ترکیب قرار نگرفت.

هرچه بود کونسیسائو که بازی رفت را با نتیجه ۲ بر صفر به چلسی واگذار کرده بود، ترجیح داد در ترکیب بازی برگشت مقابل آبی‌های لندن از مهدی طارمی استفاده نکند و پس از اینکه مسابقه با تساوی بدون گل در جریان بود، ستاره ایرانی‌اش را از دقیقه ۶۳ به زمین بفرستد.

طارمی پس از بلند کردن دست به سمت آسمان و دعایی که زیر لب می‌خواند، وارد زمین شد تا امیدوار به درخشش دوباره در لیگ قهرمانان اروپا باشد و همانند دیدار رفت برابر یوونتوس، این بار در تقابل برگشت مقابل چلسی گلزنی کند.

ستاره ایرانی پورتو تنها دو دقیقه پس از ورود به زمین پاس رو به جلوی کرونا و ارسال چیپ اوتاویو را به ضربه سر به گوشه سمت راست دروازه چلسی زد که مندی با واکنش مناسب توپ را جمع کرد.

پس از آن طارمی فرصت خاصی برای درخشش مقابل چلسی نداشت و دوندگی‌هایش بی‌اثر بود تا اینکه در ثانیه‌های پایانی مسابقه یک گل استثنایی و به یادماندنی به ثمر رساند.

پورتو که برای رسیدن به گل تلاش می‌کرد، آخرین حمله را در دقیقه ۳+۹۰ با حرکت از جناح راست زمین تدارک دید که توپ ارسالی به محوطه جریمه را مهدی طارمی با ضربه قیچی برگردان تماشایی و در حالی که کای از دست مندی برنمی‌آمد، تبدیل به گل اول نماینده پرتغال کرد.

تگ ها


پورتو مهدی طارمی