طارمی رفتنی شد؟

تمرین تیم فوتبال پرسپولیس بعد از دو روز استراحت، با غیبت مهاجم این تیم و بازگشت مربی دروازه بان ها انجام شد ......

تمرین تیم فوتبال پرسپولیس بعد از دو روز استراحت، با غیبت مهاجم این تیم و بازگشت مربی دروازه بان ها انجام شد ...

 تمرین تیم فوتبال پرسپولیس بعد از دو روز استراحت، با غیبت مهاجم این تیم و بازگشت مربی دروازه بان ها انجام شد.

 

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین؛سرخپوشان که به مناسبت عید فطر و طبق برنامه، دو روز گذشته را از تمرینات گروهی معاف بودند، برنامه آماده سازی خود را از صبح امروز (چهارشنبه) از سر گرفتند.
در تمرین امروز همانطور که پیش از این نیز اعلام شده بود، ملی پوشان حضور پیدا کردند و ایگور پانادیچ، مربی دروازه بان های تیم هم به تمرینات اضافه شد.
در این بین غیر از احمد نوراللهی که باید مجوز حضور او در تمرینات پرسپولیس صادر شود تا بتواند به بازیکنان اضافه شود، از جمع بازیکنان حال حاضر تنها مهدی طارمی در تمرین امروز غایب بود كه غیبت او مجددا این شایعه را بر سر زبان ها انداخت كه طارمی رفتنی شده است.
تمرین امروز چهارشنبه از ساعت ۱۰:۲۰ در ورزشگاه شهید کاظمی آغاز شد. برانکو ایوانکوویچ در ابتدا بازیکنان را برای گرم کردن و کار با موانع در اختیار مارکو استیلینوویچ قرار داد. در بخش بعدی، تمرینی ترکیبی در برنامه بود که بازیکنان پس از گذر از موانع پاسکاری کرده یا شوت به دروازه انجام می دادند.
تمرین پرسپولیس بعد از حدود یک ساعت در داخل زمین به پایان رسید و سرخپوشان برای ادامه کار راهی سالن وزنه شدند.

در مورد زوج منشا - طارمی که شاید از ابتدای فصل کنار هم به میدان بروند البته هنوز چیزی مشخص نیست اما بیشتر گمانه زنی ها مبنی بر این است که این ترکیب می تواند زوج موفقی باشد. هر دو بازیکن درتصاحب توپ پشت مدافعان حریف عالی اند و خصوصیات مثبت دیگری از جمله جایگیری درست، سرعت بالا، مقابله بدنی با مدافعان حریف و بازی تخریبی، قدرت سرزنی و نواختن ضربه نهایی با هوش بالا دارند که از هر کدام مهاجمی کامل در قد و قواره فوتبال ایران می سازد.
از طرفی به نظر می رسد منشا در مقایسه با علیپور قدرت تمام کنندگی بیشتری داشته باشد و حتی بازی بین خطوطش از این مهاجم بهتر باشد. با این حساب اگر طارمی و منشا نوبتی این کار را به درستی انجام دهند می توان انتظار کارایی بالاتری از آنها داشت. البته تمام این مسائل ریز فنی می تواند تحت تاثیر مسائل کلی تر روانی گم شود و رنگ ببازد. مثلا اینکه ارتباط این زوج بیرون از زمین چگونه باشد. اینکه حسادتی در کار نباشد و حس همکاری بالا برود. فداکاری برای یکدیگر می تواند نشان صمیمیت این دو بازیکن در راس خط حمله پرسپولیس باشد که با توجه به خارجی بودن منشا و تازه وارد بودنش دشوار می نماید. البته طبیعی است که نمی توان انتظار داشت که این ارتباط در همان بازی های پیش فصل یا هفته های ابتدایی لیگ شکل بگیرد اما چنانچه دو بازیکن به لحاظ روانی نزدیک به هم باشند با توجه به کیفیت فنی شان احتمال موفقیت به عنوان یک زوج بالاتر خواهد رفت.

با این حال ابتدا باید دید كه طارمی در پرسپولیس ماندگار می شود، بعد از آن می توان به تحلیل فنی حضور او در خط حمله این تیم فكر كرد.