طارمی، قهرمان بدون چون و چرای پورتو

درخشش مهدی طارمی، ستاره ایرانی پورتو، تمجیدهای بسیاری را برای این بازیکن به همراه داشته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در طول چند بازی درباره تلاش طارمی برای گلزنی و گل‌هایی که موفق شده برای پورتو به ثمر برساند صحبت شد. 


حالا اتهاماتی درباره تمارض علیه این بازیکن مطرح شده و به خطاهایی که در محوطه جریمه یا بیرون از آن روی او صورت گرفته و بسیاری آن را تمارض خوانده بودند اشاره می‌شود. 


همچنین پیش از دقایق پایانی این بازی به این نکته اشاره می‌شد که او گلی به ثمر نرسانده اما پاس گل‌ درخشانی را برای هم تیمی‌هایش ارسال کرده است. 


اما حالا در این دیدار مهم نه تنها پورتو درباره او و عملکردش در زمین صحبت می‌کند، بلکه تیم حریف نیز به درخشش او در زمین اذعان دارد. 


پس از دادن اولین هشدار در دقایق ابتدایی بازی روی ریباند شوت یکی از هم تیمی‌ها، این بازیکن ایرانی بیشتر در تلاش برای کمک به تیمش بود اما در آخر توانست زهرش را به حریف ریخته و اجازه پیروزی را به اسپورتینگ ندهد.

این در حالی بود که طارمی روی یک صحنه با کوئتس درگیر شده و با پا روی مچ پای این بازیکن رفت که باعث شد او مصدوم شود اما توانست طوری وانمود کند که داور به اشتباه کارت را به این بازیکن اروگوئه‌ای نشان داده و در نهایت باعث دریافت کارت زرد دوم او در ابتدای نیمه دوم و اخرجش از زمین شود، اتفاقی که به طور کامل این بازی را تغییر داد. 

 

با این حال این تنها تاثیرگذاری قابل توجه او در زمین بازی نبود. طارمی پاس گل اول فابیو ویرا را نیز ارسال کرد و توانست در فاصله کمتر از 20 دقیقه تا پایان بازی گل تساوی‌بخش تیمش را با ضربه سری تماشایی وارد دروازه حریف کند تا مانع از شکست پورتو شود. 

این مهاجم ایرانی نه تنها برای اولین بار موفق به گلزنی برابر اسپورتینگ شد، بلکه پنجمین گلش را در هفت بازی اخیر برای پورتو به ثمر رساند و در این بین سهمیه صعود به جام جهانی 2022 قطر را نیز به دست آورد

تگ ها


فوتبال ایران مهدی طارمی فوتبال