طارمی و اسدی، نامزد عنوان بهترین لژیونر آسیایی

وب سایت AFC در یک نظرسنجی، نام مهدی طارمی و رضا اسدی را در میان بهترین لژیونر هفته آسیا قرار داده است....

به گزارش "ورزش سه"، وب سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به رسم هفتگی خود، با برپایی یک نظرسنجی، از کاربران خود درخواست کرده است تا بهترین بازیکن آسیایی حاضر در فوتبال اروپا را انتخاب کنند که در این نظرسنجی، نام دو بازیکن ایرانی دیده می شود.


با توجه به پایان این فصل فوتبالی در اروپا، وب سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در آخرین نظرسنجی خود برای انتخاب بهترین لژیونر آسیایی حاضر در فوتبال اروپا، نام مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو و رضا اسدی بازیکن سن پولتن اتریش را در میان کاندیداها قرار داده است.


وب سایت AFC درباره علت انتخاب این دو بازیکن ایرانی نوشته است:

مهدی طارمی (ایران، پورتو)


۶۴ دقیقه، ۱ گل، ۱ پاس گل، ۲ پاس منجر به شوت (در جریان پیروزی ۴-۰ در برابر بلننسس)


این یک روش مناسب برای پایان دادن به یک فصل عالی برای مهدی طارمی بود که گل نخست بازی را به ثمر رساند و در ادامه نیز یک پاس گل داد و زمینه ساز پیروزی ۴ بر صفر پورتو بود که مقام دوم لیگ برتر لیگ پرتغال را به دست آورد.


۱۶ گل طارمی در لیگ به اندازه کافی خوب بود تا او در رده سوم جدول بهترین گلزنان لیگ قرار گیرد. مهاجم ایرانی در همه رقابت ها ۲۳ گل زد.

رضا اسدی (ایران، سن پولتن)

۹۰ دقیقه، ۸۹٪ دقت پاس، ۹۳٪ دوئل برنده، ۱۴ بازیابی (در جریان شکست ۰-۱ مقابل هارتبرگ)


این عملکرد برای فراموش کردن فصلی بود که رضا اسدی با بدشانسی و مصدومیت طولانی مدت در سن‌پولتن داشت. اما او با یک سبک دفاعی خوب در برابر هارتبرگ به کارش پایان داد.


بازیکن سابق تراکتور ۱۴ بار بار مالکیت بازی را به دست آورد و در ۹۳٪ از دوئل های حیرت انگیز پیروز شد و از اولین شروع خود در لیگ، برای این باشگاه بیشترین استفاده را کرد.

در این نظرسنجی که تا ۳ روز فرصت برای ارسال رای دارد، به جز طارمی و اسدی، ۸ بازیکن دیگر نیز از کشورهای ازبکستان، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا حضور دارند.

تگ ها


تیم ملی ایران مهدی طارمی