طارمی: ژاپن گل اول را اتفاقی زد

مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان گل اول ژاپن به این تیم در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را حاصل یک اتفاق دانست....
مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان گل اول ژاپن به این تیم در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را حاصل یک اتفاق دانست.

به گزارش مدال، مهدی طارمی پس از شکست 3 بر صفر ایران مقابل ژاپن در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: فکر می‌کنم اتفاقی باختیم. ژاپن در ابتدای بازی سوار بازی بود، پس از آن ما بازی را در اختیار گرفتیم و موقعیت هم داشتیم که به گل تبدیل نشد. بازی پایاپای بود، تا اینکه گل اول را به آن شکل دریافت کردیم.

وی افزود: گل خوردن باعث از هم پاشیده شدن تیم می‌شود، ولی در این بازی پس از آن گل، تیم کمی اُفت کرد و تا آمد خودش را پیدا کند، یک گل دیگر دریافت کرد و این مسئله اتفاقی بد بود که نتوانستیم خودمان را جمع و جور کنیم. در 10 دقیقه ابتدایی نیمه دوم حریف را کشته بودیم. اگر ژاپن آن‌گونه گل اول را به ما نمی‌زد، عمراً می‌توانست دروازه ایران را باز کند. ما سرِ یک اتفاق گل خوردیم و واقعاً بد بود.

طارمی افزود: همه دیدند که چه اتفاقی در آن صحنه افتاد. من و چند نفری که کنارم نشسته بودند، فکر کردیم که داور سوت زده است و می‌خواهد به بازیکن حریف کارت زرد بدهد. فکر می‌کنم بقیه هم چنین فکری کردند. شاید شما هم آن صدا را شنیده باشید. یک صدا مانند سوت از داور یا بیرون آمد. سرِ همین موضوع هم بود که بازیکنان برگشتند تا پیش داور بروند و از به او بگویند که به بازیکن ژاپن کارت زرد بدهد.

مهاجم تیم ملی در پاسخ به این سؤال که «آیا بدون توجه به بازی‌های قبلی ژاپن در جام ملت‌ها، ایران این حریف را دست‌کم گرفته بود؟»، گفت: ما حریف را دست‌کم نگرفتیم. ما به زمین رفتیم تا بازی خودمان را انجام بدهیم. نه یمن و نه ویتنام و نه هیچ تیمی را دست‌کم نگرفتیم.

طارمی درباره راه نیافتن به فینال تصریح کرد: خیلی وقت است که پالس مثبتی برای تیم ملی وجود ندارد. در واقع وقتی وارد مسابقات شدیم، همه یادشان افتاد که پالس مثبت بفرستند. این به نظرم خوب نیست، وقتی از قبل از بازی‌ها پالس مثبت گرفته شود، بهتر از این اتفاق در جریان مسابقات است. نمی‌دانم این اتفاق چه زمانی قرار است در ایران درست شود.

طارمی در پایان درخصوص خداحافظی کارلوس کی‌روش پاسخی به خبرنگاران نداد. البته وی درباره دستاورد کی‌روش برای ایران عنوان کرد: دستاورد کی‌روش آن است که همه دنیا به ایران احترام می‌گذارد و شخصیت تیم ملی را به جایی برده که خیلی‌ها به ایران احترام می‌گذارند و در آسیا هم همه تیم‌ها می‌ترسیدند که با ما بازی کنند. نگاه به نتیجه امروز نکنید، همین ژاپن هم از ما می‌ترسید. اینکه اتفاقی سه گل خوردیم، دلیل بر آن نمی‌شود که تیم بدی هستیم. مطمئن باشید که همه می‌ترسند با ما بازی کنند و این شخصیت چیز خیلی مهمی است. همه چیز این نیست که به یک جایگاه برسید، بعضی وقت‌ها اعتبار بهتر از مشهور بودن است.