طاقت سوارز طاق شد؛ سکوتی که بالاخره شکست

لوئیس سوارز در مصاحبه با ال پائیس سرانجام به سکوت یک هفته ای خود پایان داد. او از شایعات قرار گرفتن در لیست فروش بارسا عصبانی است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، یک هفته پیش بود که بارسلونا در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان و در ورزشگاه دالوژ لیسبون مقابل بایرن متحمل شکست ۸-۲ شد. شکستی که تبعات سنگینی داشته و تا به اینجا شاهد برکناری کیکه ستین و اریک آبیدال بوده ایم و قرار است چندین بازیکن بزرگ تیم از جمله لوئیس سوارز نیز از بارسا کنار گذاشته شوند.

جوزپ ماریا بارتومئو رئیس بارسا در مصاحبه اخیر خود تنها هفت بازیکن را غیر قابل فروش اعلام کرد که در میان شان اثری از لوئیس سوارز دیده نمی شد. ستاره اروگوئه ای سومین گلزن برتر تاریخ بارسلوناست اما مصدومیت های متوالی و افت فاحش او در یک سال گذشته باعث شده تا زمزمه های جدایی او به گوش برسد. گفته می شود در صورت جدایی، مقصد بعدی او آژاکس خواهد بود.

سوارز روز گذشته در واکنش به این شایعات و در توئیتر خود نوشت که هر کسی خودش معمار سرنوشتش است و این نشان می دهد که او دوست ندارد برای آینده اش، باشگاه تصمیم گیرنده باشد. سوارز هنوز یک سال دیگر با بارسا قرارداد دارد.

ستاره اروگوئه ای در مصاحبه با نشریه ال پائیس سکوتش را شکست و گفت:« در مورد نام هایی که رئیس باشگاه به عنوان غیر قابل فروش ها اعلام کرد صحبت های زیادی می شود و نیز تغییراتی که قرار است در بارسا رخ بدهد ولی هیچکس تا الان به من نگفته که قرار است از بارسا کنار گذاشته شوم.

اگر خواسته باشگاه این است، شخصا به خودم بگویند و فکر می کنم پس از شش سال بازی در بارسلونا این حق را دارم تا به جای خواندن اخبار در رسانه ها، مستقیما به خودم اطلاع بدهند. دوست دارم بمانم ولی از طرفی خیر و مصلحت باشگاه را نیز می خواهم. اگر باشگاه قصد فروش مرا دارد، مشکلی برای صحبت با تصمیم گیرندگان ندارم. رونالد کومان(سرمربی جدید بارسا)؟ او هنوز هیچ صحبتی با من نداشته است.»

سوارز در مورد تحقیر بارسا برابر بایرن مونیخ گفت:« وقتی چنین شکستی حاصل می شود، همه مسئول هستیم. نباید فقط یکی دو بازیکن سیبل انتقادات شوند و این درست نیست. هیچکس اما نباید تعهد بازیکنان را زیر سوال ببرد. روز سختی برای همه ما بود و بایرن از هر لحاظ به ما برتری داشت و نتوانستیم در زمین، نقاط ضعف مان را پوشش دهیم.»

آینده:«  تا زمانی که روی من حساب کنند، دوست دارم به بارسلونا کمک کنم. از وقتی به بارسا پیوستم، همه حامی من بوده اند و این همیشه به من قدرت و  اعتماد به نفس بالایی می داد. اگر قرار است نیمکت نشین باشم، این را می پدیرم و مشکلی هم نخواهم داشت. من همیشه تصمیمات کادر فنی را در دوران فوتبالم قبول کرده ام. رقابت همیشه خوب است و در نهایت اگر مربی بخواهد مرا روی نیمکت بگذارد، هیچ مشکلی نخواهم داشت. من هنوز می توانم یاری گر بارسلونا باشم.»

پاکسازی بزرگان رختکن بارسا:« در این مورد می توانم رئال را مثال بزنم. سال گذشته و پس از شکست ۴-۱ این تیم در برنابئو برابر آژاکس و حذف در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان، شرایط رئال مشابه حالای ما بود. می گفتند تونی کروس تمام شده و مودریچ باید بازنشسته شود. می گفتند راموس در دفاع یک فاجعه است و ارزش همه بازیکنان رئال را زیر سوال بردند. یک سال بعد، رئال مادرید ورق را برگرداند و با همان بازیکنان قهرمان لالیگا شد و حالا همه می گویند بازیکنان رئال پدیده اند و عضوی از یک تیم افسانه ای هستند.

شکست و ناکامی همین است و در تیم های بزرگ، همواره تبعات سنگینی دارد. صادقانه بگویم که باید کمی صبور بود و به خصوص به حافظه نیز رجوع کرد. نباید به این سرعت نتیجه گیری کرد و بازیکنان قدیمی و باتجربه بارسا را زیر سوال برد.»

لیونل مسی:« من دوست لئو هستم و به این دوستی افتخار می کنم. در زمین اما  دوستی ها معنایی ندارد و همه هم تیمی هستیم و این بحث های اختلاف بین بازیکنان نیز صحت ندارد. هدف همه کمک به تیم برای پیروزی است.»

بیشتر بخوانید:

تصمیم قطعی بارسلونا درباره سوارز مشخص شد؟!

خبر بد برای اینتر و بارسلونا: سیتی به دنبال لائوتارو

 

 

تگ ها


لوکا مودریچ لوئیس سوارز لیونل مسی فوتبال جهان تونی کروس رئال مادرید بارسلونا فوتبال