طاهری:جایگاه ما سومی نیست/پارسایی:پیگیر اعتراض مان به داوری هستیم

تیم هندبال فولاد مبارکه سپاهان در شرایطی برابر فرازبام خاییز دهدشت پیروز شد و به رده سوم جدول گروه دوم لیگ صعود کرد که با اعتراض تیم مقابل به داوری ها مواجه شد....

به گزارش خبرنگار مهر، آخرین روز از دور رفت رقابت‌های لیگ برتر هندبال باشگاه‌های کشور در بخش مردان امروز جمعه ۲۳ آبان ماه در تالار شهید سلیمانی تهران پیگیری می‌شود. در دومین دیدار امروز، دو تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان و تیم فرازبام خاییز دهدشت برابر هم قرار گرفتند.

در نیمه اول این شاگردان محسن طاهری از اصفهان بودند که توانستند با نتیجه ۱۷ بر ۱۰ پیروز شوند. در نهایت تیم فولاد سپاهان توانست با نتیجه ۳۱ بر ۲۲ برنده این دیدار شود. سپاهان با این برد به رده سوم جدول گروه دوم صعود کرد.

مجید پارسایی سرمربی فراز بام خائیز دهدشت پس از شکست تیمش برابر سپاهان در لیگ برتر هندبال، گفت: در بازی هندبال یک بازی پایاپای داشتیم. همان ابتدای بازی اشتباهات تأثیرگذاری از داور بودیم که آن را کتباً به کمیته داوران فدراسیون هندبال اعلام می‌کنیم که باید رسیدگی شود. خدا را شکر بازی پخش مستقیم بود و همه دیدند که اشتباهات داوری در اول بازی تأثیرگذار بود و این اشتباهات باعث شد تا شیرازه تیم ما به‌هم بریزد.

وی افزود: تیم ما جوان است و در روزی بازی کردیم که در دو بخش یعنی دروازه‌بانی و خط‌زن دو بازیکن را در دو پست کلیدی خود به دلیل ابتلاء به بیماری کرونا در اختیار نداشتیم. حریف هم در فضایی که ما و کرونا برای آنها ایجاد کرده بودیم فشار آورد و باعث شد اختلاف زیادی ایجاد شود. دو بازیکن ما به تازگی از بیماری کرونا رها شده‌اند و از لحاظ ریوی و تنفسی آمادگی کافی را نداشتند همه این اتفاقات باعث شد این نتیجه رقم بخورد.

پارسایی خاطرنشان کرد: امیدوارم در زمانی که لیگ تعطیل است با ریکاوری مجدد به شرایطی برسیم که بتوانیم این مشکلات را جبران کنید. باز هم از همین جا می‌گویم وقتی بازی به صورت مستقیم پخش می‌شود آبروی جامعه هندبال است و به منظور نشان دادن بیشتر هندبال تلاش می‌شود، داوری هم باید در سطح این بازی‌ها باشد. واقعاً اشتباهات داوری روی بازی تأثیر گذاشت که من پیگیری می‌کنم و قطعاً پیگیر آن خواهیم بود.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا از بابت حضور در کمیته انضباطی به دلیل صحبت‌هایی که در مورد داوری مطرح کردید، مشکلی ندارید؟»، گفت‌: قطعاً صحبت‌هایی که من کردم مکتوب هم اعلام می‌کنم. همه کارشناسان داوری دیدند و به اشتباهات داور اذعان دارند من حاضرم در هر کمیته‌ای هم جوابگوی حرف‌ها باشم.

پارسایی درباره ادامه مسیر فراز بام در لیگ هندبال که از مهدهای این رشته هم هست، گفت: قطعاً باز هم برای رسیدن به سکو می‌جنگیم و مطمئن باشید که این تیم دوباره با بازیکنان جوان و باتجربه‌های خود به هدفی که روز اول طراحی کرده است باز می‌گردد. ما در این شرایط باید با کرونا، داوری و شرایط اقتصادی بجنگیم‌. ما در این شرایط اقتصادی این همه هزینه کردیم که در میدان حاضر شویم نه اینکه در این ۶۰ دقیقه فضایی ایجاد شود که داور برای ما تصمیم‌گیری کند. در این مقطعی که دکتر پاکدل رئیس فدراسیون بوده است، از این مشکلات ندیدیم و امیدوارم کمیته فنی در چیدمان داوران بهتر عمل کند و نظارت دقیق‌تری داشته باشد تا هندبال به فضای امن و آرامش خود برسد.

محسن طاهری سرمربی تیم هندبال سپاهان پس از برتری تیمش برابر فراز بام خائیز دهدشت و صعود به رتبه سوم جدول گروه دوم لیگ برتر هندبال باشگاه‌های کشور گفت: بازی سنگینی بود. فرازبام از تیم‌هایی است که چند سال در لیگ برتر ایران حضور داشته و از بازیکنان خوبی برخوردار است. خدا را شکر بچه‌های ما تمام آن برنامه‌هایی که داشتیم را در زمین پیاده کردند و توانستند جلوی کارهای تاکتیکی فرازبام را بگیرند.

وی افزود: جایگاه ما در گروه‌مان قطعاً سوم نیست و در اصل بر اثر یک تصادف در این جایگاه قرار گرفتیم و امیدواریم در دور برگشت با برنامه‌هایی که برای تیم در نظر گرفتیم بتوانیم رتبه بهتری را کسب کنیم و نتایج بهتری را به دست آوریم.

طاهری خاطرنشان کرد: حریفان اصلی ما در این گروه مس کرمان و زغال سنگ طبس هستند. این دو تیم بالای ما قرار دارند و امیدواریم در دور برگشت بتوانیم برابر آنها نتیجه خوب و بازی‌های خوبی را داشته باشیم.

تگ ها


هندبال لیگ برتر هندبال فولاد محسن طاهری