طاهری: در تاریخ بنویسند این لیگ قهرمان نداشت!

مربی تیم سایپا معتقد است شرایط برگزاری بازی‌های لیگ برتر مهیا نیست و باید اتمام فصل را اعلام کنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بیژن طاهری درباره پیگیری تمرینات بازیکنان سایپا به صورت مجازی اظهار کرد: چهار، پنج روز است تمرینات را اینترنتی دنبال می‌کنیم و بچه‌ها زیر نظر کادر فنی تیم تقسیم شدند و کارها را انجام می‌دهند ولی واقعا شرایط طوری نیست که بدن یک بازیکن با این تمرینات آماده شود.

او ادامه داد: تمرینات خانگی فقط بخاطر این است که بدن بازیکنان از فرم ایده‌آل خود خارج نشود؛ بازیکنان در حال حاضر تمرینات قدرتی انجام نمی‌دهند و خواه ناخواه بدن از حالت قبل خارج می‌شود و نیاز به زمان دارد تا به شرایط خوب خود برگردد. زمان طولانی‌ای است که بازیکنان در قالب گروهی تمرین نکردند و برای ما مربیان، بدن بازیکنان و آمادگی آنها اهمیت بالایی دارد؛ به همین دلیل است که به صورت اینترنتی تمرینات را زیر نظر می‌گیریم.

مربی تیم سایپا عنوان کرد: وقتی بازیکن تمرین نمی‌کند و در خانه است، فرم ایده‌آل را از دست می‌دهد. اگر بازی‌های لیگ بخواهد ادامه پیدا کند، هیچ اشکالی ندارد و حتی بهتر است، اما باید شرایط هم مهیا باشد. هر وقت قصد برگزاری بازی‌ها را داشتند، باید ۳۵ روز به تیم‌ها فرصت بدهند تا به شرایط بدنیِ قبل از تعطیلات برگردند.

طاهری با تاکید بر اینکه خیلی از تیم‌ها در این شرایط متضرر می‌شوند، گفت: بدن بازیکنان به این راحتی به شرایط خوب خود برنمی‌گردد. با شرایطی هم که در مملکت ما و کل دنیا حاکم است، فعلا نمی‌توان دور هم تمرین کرد. ضمنا سلامتی بازیکنان، خانواده‌هایشان و حتی یک نفر از مردم عادی، از فوتبال، ورزش، المپیک، جام جهانی و هر رویداد ورزشی دیگری مهم‌تر است.

او اضافه کرد: المپیک در مقابل جان یک انسان در هر کشور دنیا ارزش پایین‌تری دارد و به همین خاطر یک سال آن را به تعویق انداختند. این فوتبال برای مردم است و اگر هم بگویند بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار شود، اولا اینکه فوتبال بدون معنا خواهد بود و از طرف دیگر، اگر خدایی ناکرده در این شرایط اگر یک بازیکن ناقل ویروس کرونا باشد، ممکن است به خانه برود و پدر، مادر، همسر یا فرزند او مبتلا به ویروس شود. آن وقت چه کسی می‌توان جواب از دست رفتن جان یک نفر را بدهد؟

مربی تیم سایپا یادآور شد: چنین شرایطی در تمام دنیا اتفاق افتاده و آنقدر هم این موضوعِ برگزاری بازی‌ها مهم نیست که به آن توجه کنیم. اصلا یک سال از برگزاری لیگ را ندید بگیرند و آن را از تاریخ مسابقات حذف کنند؛ مطمئن باشید هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد. ۱۸ سال قهرمان لیگ معلوم بوده، حالا یک سال معلوم نباشد. در تاریخ هم بنویسند که یک سال بخاطر ویروس کرونا و اهمیت جان مردم، لیگ تعطیل شد و قهرمانی نداشت. فوتبال در درجه چندم اهمیت قرار دارد که بخواهد جان یک نفر را به خطر بیاندازد.

طاهری یادآور شد: هر وقت ستاد ملی مبارزه با کرونا تشخیص داد بیماری مهار شده و دیگر سرایت نمی‌کند، دو هفته دیگر باید صبر کرد تا کسی ناقل نباشد؛ بعد از آن، می‌توانیم تمرینات را برگزار کنیم. کرونا، اتفاق ناخواسته‌ای است که در تمام دنیا افتاده و باید با مدیریت خوب و صحیح، تصمیم درستی برای برگزاری یا لغو بازی‌ها بگیریم. باز هم می‌گویم، به نظرم اصلا لیگ نوزدهم را ندید بگیرند چون واقعا هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد و تلفات کمتری می‌دهیم.

او تاکید کرد: لیگ بلژیک خیلی کار خوبی انجام داد که قهرمان را مشخص کرد تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود. البته در آنجا شرایط برای اعلام قهرمان بخاطر اختلاف امتیازی تیم صدرنشین و با توجه به اینکه ۲۹ هفته از مسابقات می‌گذشت، مهیا بود و کسی هم خُرده نمی‌گرفت، اما در ایران نمی‌شود الان قهرمان را تعیین کرد چون ۹ هفته از بازی‌ها مانده و اختلاف امتیازی تیم‌های بالای جدول آن چنان زیاد نیست.

مربی تیم فوتبال سایپا با بیان اینکه پایان لیگ نوزدهم بدون تعیین تیم قهرمان اعلام شود، ابراز کرد: اگر به امید خدا ویروس کرونا ریشه‌کن شد، بازی‌ها را ادامه بدهند ولی اینکه فصل آینده با حضور دو تیم بالای جدول لیگ یک برگزار و ۱۸ تیمی شود نیز درست نیست. بالاخره تیم‌های زیادی در لیگ یک با هم رقابت می‌کنند و شانس چند تیم برای لیگ برتری شدن زیاد است، اما اگر سرنوشت تمام لیگ‌ها را ندید بگیرند و به همین شکل، بازی‌های سال آینده را برگزار کنند، هیچ اتفاقی نمی‌اُفتد. سلامتی یک انسان از هر قهرمانی، جام، کسب سهمیه و ... مهم‌تر است.

طاهری با اشاره به سرنوشت تیم‌هایی که سهمیه آسیایی را کسب می‌کنند، گفت: هر چهار تیم فعلیِ بالای جدول می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا موفق شوند. بالاخره باید در این باره هم تصمیم درستی گرفته شود تا حق تیمی تضییع نشود، اما باید همه بدانیم که این ویروس و بیماری با هیچ‌کس شوخی ندارد و وحشتناک است.

بیشتر بخوانید:

حمایت جمعی بازیکنان پرسپولیس از هیئت مدیره

تگ ها


بیژن طاهری فوتبال ایران سایپا سایپا لیگ برتر خلیج فارس فوتبال