Banner

طباطبایی: اگر به المپیک نمی‌رفتیم چندین سال عقب می‌افتادیم

رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال پس از کسب سهمیه المپیک در خصوص عملکرد ملی‌پوشان بسکتبال کشورمان در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۹ چین صحبت کرد...

به گزارش مدال، رامین طباطبایی  در مورد عملکرد تیم ملی بسکتبال در جام جهانی اظهار داشت: جام جهانی میدان بزرگی است و همه تیم‌ها با قدرت می‌آیند و جایی است که همه می‌خواهند بهترین عملکرد خود را نشان دهند. ما هم نتایج خوبی در این رقابت‌ها گرفتیم. با اینکه باختیم اما اختلاف‌مان با تیم‌ها زیاد نبود و نسبت به سایر تیم‌های آسیایی بازنده بدی نبودیم. تلاش بچه‌ها در هر پنج مسابقه برای برد بود.
وی در مورد شکست مقابل پرتوریکو در حالیکه بیش از 15 امتیاز با این تیم اختلاف داشتیم، گفت: به هر حال همیشه نقاط ضعف وجود دارد. اختلاف خوبی هم ایجاد شده بود اما به هر حال پرتوریکو هم تیمی نیست که 15 اختلاف برای آنها زیاد باشد. آنها تجربه زیادی در جام‌های جهانی دارند و نباید اینطور باشد که آنها را دست کم بگیریم. پرتوریکو تونس را به همین شکل برده بود و توانست صعود کند.
رئیس فدراسیون بسکتبال عنوان کرد: خوشبختانه همه چیز به خوبی تمام شد. ما در شروع راه هستیم و باید به تیم‌های اروپایی و آمریکایی نزدیک‌تر شویم.
طباطبایی در مورد اینکه قبول دارید که اگر به المپیک نمی‌رفتیم چندین سال عقب می‌افتادیم، گفت: المپیک برای تاریخ بسکتبال و ایجاد موج در ورزش و جامعه خیلی ارزشمند است. در رشته‌های تیمی خیلی سخت است که سهمیه بگیرید و در مجموع  حضور در این میدان برای هر رشته‌ای افتخار است ما در این راه تا جایی که ظرفیت و امکانات داشتیم برای تیم ملی فراهم کردیم.
وی افزود: البته صددرصد نقاط ضعف هم داشتیم که باید برطرف شود ما یک سالن بیشتر نداریم و به همین دلیل در محدودیت برای تیم‌های ملی هستیم. اگر سالن‌های بیشتری داشته باشیم کارهای بهتری انجام می‌دهیم.
رئیس فدراسیون بسکتبال عنوان کرد:‌ بحث فنی هم به کادر فنی بازمی‌گردد شاید انتقاداتی هم باشد اما کادر فنی تیم ملی با کمترین اشتباه تیم را هدایت کرد.
طباطبایی در پاسخ به این سؤال که خیلی‌ها می‌گویند در دیدار با پرتوریکو به عملکرد کادر فنی باختیم که نتوانست بازی برده را کنترل کند، گفت: این موضوع را باید از در یک جلسه کارشناسی بنشینیم و صحبت کنیم و چلنج داشته باشیم. خود سرمربی هم این آمادگی را دارد و صددرصد فرصتی را فراهم می‌کنیم تا عملکرد کادر فنی آنالیز شود. اما نکته‌ای که مهم است اینکه انتقادها باید سازنده باشد. اینکه گروهی بنشینند و سناریو درست کنند اصلاً درست نیست و ما هیچ وقت با آنها دور یک میز نخواهیم نشست.
وی در مورد اینکه کامرانی ستاره سابق تیم ملی گفته است باخت به پرتوریکو و تونس به خاطر عملکرد ضعیف فدراسیون و کادر فنی بوده است، گفت: او نظر شخصی خودش را گفته است اما اینکه یک طرفه قضاوت کنند درست نیست. این موضوعات حب و بغض است. این درست نیست که 4-5 نفری که جایگاهی در بسکتبال ندارند بیایند و جو را متشنج کنند و منتظر باخت تیم ملی باشند. از انتقادات ترسی نداریم و ما جلوی تخریب‌ها با قدرت می‌ایستیم و اجازه نمی‌دهم برخی افراد این کارها را ادامه دهند.
رئیس فدراسیون بسکتبال در مورد اینکه آیا شاهین‌طبع همچنان در تیم ملی حضور خواهد داشت یا خیر، گفت: او مربی بسیار دلسوز و با دانشی است و کارش را ادامه خواهد داد. 
طباطبایی در مورد اینکه تیم ملی المپیکی شده و انتظارتان از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک چیست، گفت: مسلماً تیم ملی برای حضور در المپیک باید کمک و حمایت بیشتری شود. ما نیاز به سالن داریم چون با محدودیت مواجه‌ایم. یک سالن داریم و چندین تیم ملی. در حال حاضر المپیکی شده‌ایم و همه از تیم ملی انتظار دارند. ما هم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم در این یکسال باقی مانده بهترین شرایط برای تیم ملی فراهم شود.

بیشتر بخوانید:

رستم‌پور: روز بزرگی برای مردم ایران بود/ حس غیرقابل توصیفی دارم

تگ ها


بسکتبال بسکتبال ایران بسکتبال ایران فیلیپین تیم ملی بسکتبال ایران جام جهانی بسکتبال فدراسیون بسکتبال طباطبایی بسکتبال بسکتبال