طباطبایی: تلاش ایران برای بازگشت کاراته به المپیک مشهود است

رئیس فدراسیون گفت: تلاش ایران برای بازگشت کاراته به المپیک مشهود است و در این مدت مسئولان ورزش کشورمان حمایت بسیار خوبی را از این رشته ورزشی به عمل آورده اند....

به گزارش مدال و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، سید حسن طباطبایی اظهار داشت: پس از انتشار خبر حذف کاراته از بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، دیپلماسی ورزشی از سوی مسئولان کمیته ملی المپیک فعال شده تا جایی که توانسته کشورهای آسیایی را جهت حمایت از کاراته برای حضور دوباره در بازی‌های المپیک بسیج کند. انصافاً مسئولان کمیته ملی المپیک به ویژه شخص دکتر صالحی امیری در این ماجرا تمام قد از کاراته دفاع کردند.

وی افزود: در جریان سفر دکتر صالحی امیری به عمان، رئیس کمیته ملی المپیک مذاکرات بسیار خوبی را با اسپینوز رئیس فدراسیون جهانی، شیخ احمد رئیس شورای المپیک آسیا، حیدر فرمان مدیر بخش رویدادهای شورای المپیک آسیا و ناصر الرزوقی رئیس کنفدراسیون کاراته آسیا انجام داد و در نهایت اجماع خوبی شکل گرفته که کاراته به بازی‌های المپیک بازگردد. تلاش‌های دکتر صالحی امیری برای بازگشت کاراته به المپیک تا اندازه‌ای بود که حتی شورای المپیک آسیا با درخواست بازنگری از IOC جهت حضور کاراته در المپیک موافقت کرد.

طباطبایی ادامه داد: هر چند که تصمیم گیری در این بار با IOC است ولی تلاش ایران برای بازگشت کاراته به المپیک کاملاً مشهود بوده و مسئولان ورزش کشورمان حمایت بسیار خوبی را از این رشته ورزشی به عمل آورده‌اند. وظیفه خود می‌دانیم از تلاش‌های مسئولان ورزش به ویژه دکتر صالحی امیری که همواره نسبت کاراته حسن ظن داشته‌اند، تقدیر و تشکر کنیم.

رئیس فدراسیون کاراته تصریح کرد: همدلی ایجاد شده میان کاراته ایران، مسؤولان ورزش کشورمان، کاراته آسیا و جهان و همچنین شورای المپیک آسیا نوید روزهای خوب را برای کاراته ایران می‌دهد.

طباطبایی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش تمام ارکان ورزش ایران و همچنین محبوبیت کاراته در سرتاسر جهان، امید می‌رود در نهایت تلاش‌های ما و کشورهای دیگر جواب دهد و کمیته بین المللی المپیک موافقت خود را با بازگشت کاراته به بازی‌های المپیک اعلام کند.

بیشتر بخوانید:

کاراته و ضعفی که بالاخره دیده شد/ کمیته فنی عصای دست طباطبایی

موافقت شورای المپیک آسیا با درخواست صالحی‌امیری درباره حذف کاراته

 

 

تگ ها


کاراته سیدحسن طباطبایی کمیته ملی المپیک