طباطبایی: خانه کاراته نیاز اصلی ما است

رئیس فدراسیون کاراته گفت: کاراته کشورمان یکی از قدرتهای برتر دنیاست و وظیفه خود می دانم با کمک اهالی این رشته برای ساخت مجموعه درخور نام بزرگ ایران تلاش کنم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته با بیان مطلب فوق گفت: معتقدم داشتن امکانات مناسبی چون خوابگاه، رستوران، سالن تمرین، سالن مسابقه، سالن بدنسازی و… تحت عنوان خانه کاراته از نان شب برای این رشته که از هر میدانی با دست پر برمی گردند واجب تر است. به همین علت است که تلاش می‌کنیم شرایط لازم را برای احداث این مجموعه فراهم کنیم.

وی افزود: نمی‌خواستم تا زمانی که پروسه ساخت این مجموعه وارد کار اجرایی می شود، موضوع رسانه‌ای بشود، ولی شرایط چند روز اخیر به این سمت پیش رفت که ما را برآن داشت توضیحاتی در این خصوص ارائه دهیم. در این مورد جلسات متعددی با گل محمدی مدیرکل تربیت بدنی استان تهران داشتیم و چند مجموعه را نیز به اتفاق بازدید کردیم. در نهایت به توافق لازم دست پیدا کردیم به زودی زمین مورد نظر در اختیار قرار خواهد گرفت تا پس از اخذ مجوزهای لازم کار ساخت را آغاز کنیم.

طباطبایی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، شیوع ویروس کرونا و از همه مهمتر تحریم‌های ظالمانه از سوی دشمنان اسلام و انقلاب، امروز ساخت خانه کاراته کار بزرگ، مهم و در عین حال سختی است که محقق نخواهد شد مگر اینکه همه ارکان ورزش و نهادهای مختلف کمک کنند. دلگرمی خانواده کاراته وزارت ورزش، نگاه مثبت آقای سلطانی فر، حمایت‌های بی دریغ صالحی امیری، کمک‌های آقای گل محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران است.

رئیس فدراسیون کاراته افزود: هدف مجموعه فدراسیون انجام کاری ماندگار برای کاراته ایران است. این رشته علی رغم شایستگی‌های فراوان که بارها و بارها در میادین مهم بین المللی آن را به اثبات رسانده به حق خود نرسیده است. به امید خدا با همت و کمک اهالی کاراته و مساعدت‌های مسئولان این کار تا رسیدن به هدف نهایی که تحویل یک مجموعه مجهز است، پیگیری خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون کاراته به سالن شماره ۹ مجموعه ورزشی انقلاب هم اشاره کرد و اظهار داشت: کاراته برای حضوری موفق در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ به سالنی نیاز داشت تا کاراته کاهای ملی پوش بدون دغدغه خود را برای حضور در این رویداد مهم آماده کنند. در طول سالهای گذشته معضل سالن تمرین مناسب برنامه‌های کادر فنی را تحت شعاع قرار می‌داد که با در اختیار قرار گرفتن این سالن مشکل را حل خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: کسب چهار سهمیه برای کاراته ایران جهت حضور در بازی‌های المپیک قطعی شده و به کسب چهار سهمیه دیگر نیز خیلی امیدواریم. ان شاءالله بتوانیم با برنامه‌های کادر فنی در بخش‌های باقی مانده سهمیه‌های لازم را کسب کنیم.

بیشتر بخوانید:
چراغ سبز به برگزاری قطعی المپیک/ ابهامات «پساکرونا» پا بر جاست!
طلایی: تعطیلی‌های کرونا در نسل بعدی کشتی تاثیر می‌گذارد
ورود آسان به سوپر لیگ والیبال با خرید امتیاز! 

تگ ها


کاراته سیدحسن طباطبایی فدراسیون کاراته منهای فوتبال