Banner

طباطبایی: فاصله بین کشورها در جام‌جهانی بسکتبال محسوس است

رامین طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال پس از شکست ایران برابر تونس اعلام کرد که فاصله رقابتی بین تیم‌های حاضر در جام‌جهانی این رشته کاملا محسوس است....

به گزارش مدال، رامین طباطبایی در گفت‌وگویی پس از شکست تیم ملی بسکتبال ایران برابر تونس افزود: بعد از باختی که برابر پورتوریکو داشتیم تلاش بر این بود که تیم را به حالت اولیه بازگردانیم تا در دومین دیدار بازی بهتری ارائه دهیم. تیم ایران روحیه برد را در این دیدار داشت و بازیکنان برای رسیدن به این موفقیت تلاش زیادی انجام دادند اما متاسفانه تجربه تیم تونس از تیم ما بیشتر بود.

وی گفت: تیم تونس باتجربه‌ترین تیم آفریقایی در جام جهانی است و توانست در یکسری موقعیت‌های حساس باتجربه‌تر و حساب شده‌تر از تیم ما  بازی کنند و توپ‌های خود را به ثمر برسانند.

رییس فدراسیون بسکتبال خاطرنشان کرد: امروز روز بازیکنان ما نبود و کمتر توانستند توپ‌های خود را وارد سبد کنند. البته این باخت چیزی از ارزش‌های تیم ما کم نمی‌کند، رقابت‌های جام جهان میدان بزرگی است و در چین میدان‌هایی نقطه ضعف بازیکنان و فاصله کشورها از نظر سطح بسکتبال مشخص می‌شود.

طباطبایی در پایان تصریح کرد: به جز تیم چین، اکثر تیم‌های آسیایی در جام جهانی به مرحله دوم راه پیدا نمی‌کنند و این فاصله بین کشورها در این رقابت‌ها کاملا محسوس است. این ضعف کشورهای آسیایی است. البته ما باید خود را از این قاره جدا کنیم و سطح بسکتبال خود را از نظر کیفی ارتقاء دهیم تا به سطح بازیکنان اروپا برسیم.

بیشتر بخوانید:

آمار بازی تیم‌ملی بسکتبال ایران برابر تونس

تگ ها


رئیس فدراسیون بسکتبال رامین طباطبایی طباطبایی بسکتبال جام جهانی بسکتبال تیم ملی بسکتبال ایران بسکتبال