طباطبایی : پرسپولیس با افت تیم های بزرگ قهرمان شد

دروازه بان سابق استقلال با بیان اینکه تیم های بزرگ در لیگ شانزدهم افت کرده بودند و به راحتی امتیاز می دادند، گفت: شاگردان برانکو توانستند با حفظ شرایط خوب خود امتیازها را جمع کنند و با اختلاف قهرمان شوند ......

دروازه بان سابق استقلال با بیان اینکه تیم های بزرگ در لیگ شانزدهم افت کرده بودند و به راحتی امتیاز می دادند، گفت: شاگردان برانکو توانستند با حفظ شرایط خوب خود امتیازها را جمع کنند و با اختلاف قهرمان شوند.

به گزارش مدال به نقل از هادی طباطبایی در گفت وگو با ایسنا، درباره هفته پایانی لیگ شانزدهم و نایب قهرمان استقلال و سقوط صبا به لیگ دسته یک، اظهار کرد: هفته پایانی لیگ هیجان سال های گذشته را نداشت و رقابت ها متفاوت از گذشته بود. تیم هایی که در کورس قهرمانی بودند طراوت، شادابی، اقتدار و قدرت گذشته را نداشتند. ذوب آهن، استقلال، تراکتورسازی، سپاهان و استقلال خوزستان تیم هایی بودند که انتظار می رفت بهتر ظاهر شوند اما نسبت به گذشته افت کرده بودند و پرسپولیس با حفظ شادابی خود توانست از اکثر بازی ها امتیاز بگیرد و در کورس قهرمانی پیشتاز باشد.

او با اشاره به رقابت استقلال و تراکتورسازی برای کسب نایب قهرمانی، افزود: این دو تیم در حالی که باید برای قهرمانی تلاش می کردند برای نایب قهرمانی می جنگیدند و این نشان از کاهش کیفیت تیم ها دارد در واقع هر چقدر استقلال و تراکتور به راحتی مقابل تیم های پایین تر از خود امتیاز دادند پرسپولیس توانست این امتیازات را کسب کند.

دروازه بان سابق استقلال درباره وضعیت تیم های لیگ شانزدهم، گفت: قدرت میان تیم ها تقسیم شده بود. سپاهان و استقلال دچار تغییر و تحولات بسیاری شده بودند و ذوب آهن هم نیاز به یک خون تازه داشت اما تراکتورسازی نفرات خوبی را جذب کرده بود و خیلی بهتر از گذشته در مسابقات حاضر می شد. به نظرم نفرات تراکتورسازی بهتر از پرسپولیس بود اما پرسپولیسی ها کار تیمی را بسیار خوب انجام می دادند به همین دلیل امتیازات بیشتری گرفتند و کمترین امتیاز را به تیم های پایین جدول دادند.

طباطبایی درباره بهترین لیگ شانزدهم، تاکید کرد: شاخص ترین و بهترین بازیکن لیگ شانزدهم سروش رفیعی بود. او چه در تراکتورسازی و چه در پرسپولیس بسیار خوب ظاهر شد و تاثیر خود را در روند این دو تیم گذاشته بود.

او درباره بازیکن جوان برتر این فصل از مسابقات، گفت: فکر می کنم امید نورافکن پدیده لیگ شانزدهم بود هر چند در لیگ پانزدهم هم به میدان رفته بود با این حال اگر او بتواند کیفیت خود را حفظ کند و از نظر رفتاری تجدیدنظری داشته باشد به یکی از بازیکنان خوب فوتبال ایران تبدیل خواهد شد.

دروازه بان سابق استقلال درباره بهترین تیم و بهترین مربی لیگ شانزدهم، گفت: برای این موضوع مقیاس و معیاری را باید در نظر بگیریم. من دو تیم و دو مربی را انتخاب می کنم. پرسپولیس و استقلال و برانکو و منصوریان بهترین ها بودند. پرسپولیس از نظر کار تیمی بسیار خوب بود اما استقلال توانست بحران بزرگی را پشت سر بگذارد.

تگ ها


اخبار روز فوتبال