طباطبایی: چه استرا برگردد و چه برنگردد نمره مدیران استقلال صفر است!

پیشکسوت استقلال گفت به اعتقاد من اگر استراماچونی همین حالا به تهران برگردد و کارش را ادامه دهد باید یک صفر بزرگ جلوی مدیریت استقلال قرار داد....

به گزارش مدال، اوضاع مدیریتی باشگاه استقلال طی سالهای اخیر هرگز بدون مشکل و ایراد نبوده است. اتفاقاتی که همچون سریال درباره بازیکنان خارجی و داخلی رخ داده شهره خاص و عام شده و مدیران این مجموعه را وادار کرده گاهی تا مقر فیفا هم بروند.

هادی طباطبایی پیشکسوت استقلال که در سال‌های اخیر به ویژه پس از حضور بهرام افشارزاده، سید رضا افتخاری و در نهایت امیرحسین فتحی منتقد مدیران منصوب وزارت ورزش در باشگاه استقلال بود و به دلیل همین انتقادات بی پرده‌اش به شدت از سوی طرفداران استقلال مورد انتقاد قرار می گرفت درباره اوضاع فعلی باشگاه استقلال حرف زد.

مقصر اصلی بروز این همه مشکلات در باشگاه استقلال استراماچونی است؟
قطعا نه! او یک مربی است که بر اساس قراردادی که با باشگاه داشت در حال ارائه خدماتش بود ولی کارفرمایش به تعهدات خود عمل نکرد.

پس مدیریت را دلیل این همه مشکل می دانید؟
قطعا! به اعتقاد من اگر استراماچونی همین حالا به تهران برگردد و کارش را ادامه دهد باید یک صفر بزرگ جلوی مدیریت استقلال قرار داد که اصلا چرا گذاشتید برود که حالا به این روز بیافتید؟ و اگر هم برنگشت باید یک صفر بزرگتر از قبلی را جلوی مدیریت قرار داد که هم گذاشتند برود و هم نتوانستند او را برگردانند.

اما برخی می گویند اگر استراماچونی برگردد حتما خواسته های بیش از اندازه ای می خواهد؟
اصلا اینطور نیست. او چون در مدیریت باشگاه استقلال صداقت ندیده است برای ادامه همکاری تضمین می خواهد. او که کارش را روی ساعت و دقیقه انجام می داد. ایراد از خود مدیریت است که چون نمی خواست با او ادامه بدهد طوری رفتار کرد که بندهای فسخ قرارداد استراماچونی فعال شود ولی حالا که دیده استراماچونی به دردشان می خورد سراغش رفته اند و تا او را برگردانند. طبیعی است که استراماچونی دیگر با شرایط قبلی حاضر به همکاری نیست. او یکبار مدیریت ما را دیده و نمی خواهد دو بار از یک سوراخ گزیده شود.

شنیدیم او گفته اگر هم مذاکره کند فقط با مدیرعامل رسمی استقلال حرف می زند و مدیران فعلی را قبول ندارد؟
باز هم به همان حرف من می رسیم. وقتی او می بیند فتحی رفته ولی همکار او سرپرست است از این طریق می گوید دوست ندارد با مدیریت قبلی مذاکره کند و دوست دارد با مدیرعامل یا مدیران دیگری حرف بزند.

فارغ از این مسایل فکر می کنید با نیامدن استراماچونی اگر فرهاد مجیدی یا یک مربی دیگر بیاید و تیم را در دست بگیرد مشکلات حل می شود؟
- الان درد استقلال رو کردن جایگزین استراماچونی نیست بلکه داشتن یک مدیر است. من همین حالا می توانم از دانمارک یک بلیت بگیرم و راهی رم شوم تا با استرا حرف بزنم ولی من هیچ سمتی در باشگاه ندارم. باور کنیم که مدیرعاملی در یک باشگاه فوتبالی کار دشواری نیست و اگر کسی فوتبالی باشد می تواند باشگاه را روی یک انگشتش اداره کند. 

ناراحت نیستید وقتی به یاد روزهایی می افتید که از مدیریت باشگاه انتقاد می کردید ولی مردم علیه تان شعار می دادند؟
- متأسفانه وقتی من انتقاد می کردم کسی از من حمایت نکرد ولی امروز همان افرادی که می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند همان حرفهای مرا تکرار می کنند. شرط انتقاد کارشناسانه این نیست که وقتی بنایی خراب شد درباره اش نظر بدهید و عیوبش را بگویید بلکه اگر پیش از خرابی اش بگویید بنایی در حال فرو ریختن است کارشناسی تان ارزش دارد من برای همه این روزها هشدار داده بودم ولی فقط به من حمله شد.

 

بیشتر بخوانید:

اولین عضو هیئت مدیره استقلال استعفا کرد

تگ ها


هادی طباطبایی آندره آ استراماچونی مدیران استقلال فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال