طرح جدید یوزپلنگ ایرانی برای تیم ملی فوتبال

"اميرحسين ايماغيان" و "امير یاسمنی" دو تن از طراحان کشورمان که سابقه قبلی همکاری با یکی از شرکت های بزرگ خودروسازی داخلی را هم در کارنامه خود دارند اقداماتی در این باره انجام داده اند و مدعی هستند که بدون چشمداشت مالی به این اقدام خود تنها برای اعتلای حضور نمایندگان کشورمان به لحاظ بصری در میادین بین المللی چنین اقدامی را انجام داده اند ......

"اميرحسين ايماغيان" و "امير یاسمنی" دو تن از طراحان کشورمان که سابقه قبلی همکاری با یکی از شرکت های بزرگ خودروسازی داخلی را هم در کارنامه خود دارند اقداماتی در این باره انجام داده اند و مدعی هستند که بدون چشمداشت مالی به این اقدام خود تنها برای اعتلای حضور نمایندگان کشورمان به لحاظ بصری در میادین بین المللی چنین اقدامی را انجام داده اند.

به گزارش مدال به نقل از مشرق نیوز،امیرحسین ایماغیان در این باره اظهار داشت: در بسیاری از کشورهای دنیا برای حفظ محیط زیست اقدامات گسترده ای صورت گرفته به ویژه این اواخر که شاهد هستیم هنرمندان بزرگ هالیوود مانند "لئوناردو دی کاپریو" هم در "مراسم اسکار 2015" در متن سخنرانی اش اشاره مستقیم به شرایط وخیم محیط زیست داشت و به این موضوع مهم اشاره کرد. این موضوع در ممالک مختلف به طرق گوناگون از جمله استفاده از بدنه وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس و تاکسی ها و غیره استفاده می شود تا به مردم هوشیاری داده شود ولی کمتر دیده ایم که برای این قبیل موضوعات اشاره مستقیم به شکل موضوع مورد نظر صورت بگیرد.

این طراح جوان کشورمان ادامه داد: در طراحی قبلی یوز ایرانی روی لباس تیم ملی هم دوستان هنرمند زحمت کشیده و تلاش کرده بودند که تصویر زیبایی از این موجود کم نظیر را نقش بزنند ولی در دنیای هنر به ویژه این قبیل موارد که باید مخاطب را تحت تأثیر قرار داد و به فکر فرو برد همواره اصل بر این است که با بهره گیری از المان های موضوع مورد نظر، مخاطب را به تحقیق، تعمق و پیگیری سوژه مورد نظر سوق بدهیم. ذات هنر این است که فضایی ایجاد کند تا مخاطب از دیدن اثر هنری به فکر فرو برود. صرف دیدن تصویر یک یوزپلنگ روی لباس تیم ملی فوتبال یک کشور شاید تأثیرگذاری کمتری نسبت به طرحی داشته باشد که هم یوز در آن هست، هم رنگ پرچم، هم نمادهای معماری اسلامی و هم نشانه هایی از هنر ایرانی.

این طراح لباس در ارتباط با اینکه توانسته لباس طراحی شده اش را به مسئولان فدراسیون فوتبال یا وزارت ورزش نشان دهد یا نه گفت: هنوز نه. البته دلیلش هم این است که ارتباطی با مسئولان فدراسیون نداریم. ما دو نمونه لباس دیگر هم برای تیم های استقلال و پرسپولیس طراحی کرده ایم که تیم های بزرگ و پرطرفدار ایران هستند و در میادین بزرگ بین المللی هویت ایران و ایرانی به حساب می آیند. البته این را هم حاضریم مانند طرح لباس تیم ملی به صورت رایگان در اختیار این دو باشگاه بزرگ و مردمی قرار دهیم. تنها این برای ما مهم است که ورزشکار ایرانی که هویت یک مملکت، هنر و فرهنگ آن است همواره با ظاهری آراسته و لباسی در خور شأن و جایگاه یک ایرانی در میادین رسمی بین المللی حضور پیدا کند.

تگ ها


فوتبال