طغیان زیدان؛ خیلی عصبانی‌ام؛ داور برد را از ما گرفت

امشب و پس از بازی رئال مادرید و سویا چهره ای جدید از زین الدین زیدان را شاهد بودیم. یک زیزوی عصبانی و حیرت زده از عملکرد داوری که به کنار زمین رفت و از او توضیح خواست....

به گزارش "ورزش سه"، دیدار نفسگیر رئال مادرید و سویا در نهایت با تساوی ۲-۲ پایان یافت. بازی تا دقیقه ۹۴ با برتری ۱-۲ سویا دنبال می شد که ادن هازارد با اثرگذاری مثبت روی شوت زمینی تونی کروس، توانست گل مساوی را بزند.

بازی تا دقیقه ۷۴ خوب و بی حاشیه پیش می رفت تا اینکه رئال توسط کریم بنزما به یک پنالتی دست یافت اما با دخالت وی ای آر داور به کنار زمین رفت.

او با بازبینی صحنه پنالتی رئال را پس گرفت و برخورد توپ به دست ادر میلیتائو در صحنه قبلی را برای سویا پنالتی گرفت تا ایوان راکیتیچ گل دوم را به رئال بزند. رئال البته در دقیقه ۹۴ توسط ادن هازارد گل مساوی را زد ولی اگر داور پنالتی این تیم را پس نمی گرفت، شاید رئال در نهایت پیروز بازی می شد و به صدر جدول می رفت.

در پایان بازی زین الدین زیدان که همواره به خونسردی و عدم دخالت در کار داور معروف است، به سبک رونالد کومان سرمربی بارسا به کنار زمین رفت، ابتدا با داور دست داد و سپس از او در مورد پنالتی میلیتائو توضیح خواست.

زیزو در مورد بازخواست داور گفت:« باید در مورد قانون پنالتی کمی برایم توضیح دهید. با داور حرف زدم و به او گفتم که برایم توضیح بدهد. توضیحاتش را داد و تمام شد. او گفت که برخورد توپ به دست میلیتائو پنالتی بود ولی پذیرش این تصمیم برایم سخت است. ما شایستگی کسب سه امتیاز را داشتیم ولی همان پنالتی باعث شد به حق مان نرسیم. هرگز دوست ندارم در مورد داوری حرف بزنم ولی امروز کام مان را تلخ کرد.»

زیدان ادامه داد:« خیلی عصبانی ام. اصلا توضیح داور قانعم نکرد. هر برخورد توپ به دست در یک نبرد هوایی پنالتی است؟ میلیتائو اصلا توپ را نمی دید. بارها در مورد این صحنه ها حرف زده شده ولی چیزی تغییر نکرده است. در نهایت بازی تمام شد و طبعا نتیجه عوض نمی شود.»

تگ ها


زیدان رئال مادرید