طغیان مربی طارمی علیه داوری های پرتغال (عکس)

رجیو کونسیسائو سرمربی پورتو در پایان دیدار شب گذشته تیمش مقابل مورینسه به شدت نسبت به عملکرد داوری معترض بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم فوتبال پورتو شب گذشته و در هفته بیست و نهم لیگ برتر پرتغال، به لطف گل لحظات پایانی مهدی طارمی از شکست گریخت اما بندرنشینان پورتو به شدت نسبت به عملکرد داور مسابقه هوگو میگل معترض بوده و اعتقاد داشتند ۲ پنالتی آنها در این بازی گرفته نشده است.


در دقیقه ۸۰ این مسابقه یک پاس خوب درون محوطه جریمه به فرانسیسکو کونسیسائو رسید و این بازیکن در حالیکه توسط عبدو کونته هافبک پرتغالی مورینسه تعادلش را از دست و روی زمین افتاد، اما داور بازی اعتقادی به خطای پنالتی نداشت و حتی از VAR نیز برای بررسی صحنه کمک نگرفت.


شش دقیقه بعد و روی پاس بسیار خوب طارمی، درون محوطه جریمه به تونی مارتینز رسید و این بازیکن پس از عبور از سد لازار روسیچ مدافع صربستانی مورینسه، با خطای این بازیکن سرنگون شد تا هوگو میگل داور مسابقه این بار مجبور به اعلام یک خطای پنالتی به سود اژدها شود که طارمی این ضربه را وارد دروازه کرد و گل تساوی را به ثمر رساند.


اما این پایان کار نبود چرا که در سومین دقیقه از وقت های تلف شده، یک ارسال توسط اوتاویو مونتیرو  از سمت راست به روی دروازه، با ضربه سر تونی مارتینز همراه شد که توپ این بازیکن وارد دروازه شد تا پورتو به گل دوم برسد. در حالیکه تمام بازیکنان پورتو به داخل زمین آمده بودند و نیمکت این تیم سر از پا نمی شناخت، مرور صحنه گل توسط کمک داور ویدیویی نشان داد که مهاجم پورتو تنها به اندازه ۱۰ سانتی متر در آفساید قرار داشته است.


با رد شدن این گل توسط هوگو میگل داور بازی، شادی نیمکت نشینان و بازیکنان پورتو پس از تنها چند لحظه به یأس و ناامیدی تبدیل شد. اما آنها در همان دقایق اندک باقی مانده نیز شانس زدن گل برتری را داشتند و شاید اگر اتاق VAR به کمک داور بازی می آمد، پورتو می توانست یک ضربه پنالتی در آخرین ثانیه های بازی به دست بیاورد.


در صحنه جنجالی دیگری در دقیقه ۹۸ آنتونی دی آلبرتو مدافع مورینسه درون محوطه جریمه پا روی پای لوئیس دیاز بازیکن پورتو گذاشت که داور مسابقه خطا را بیرون محوطه جریمه اعلام کرد. در حالیکه مرور تصاویر تلویزیونی نشان می دهد که به نظر می رسد این خطا در بدترین حالت روی خط محوطه جریمه رخ داده و هوگو میگل می توانست یک ضربه پنالتی به سود اژدها اعلام کند، اما این اتفاق رخ نداد و عجیب تر آنکه کمک داور ویدیویی نیز به کمک میگل نیامد.


در نهایت با سوت پایان بازی، پورتو ۲ امتیاز حساس و حیاتی را از دست داد و همین مسئله خشم سرجیو کونسیسائو را در انتهای بازی به دنبال داشت. او به چهره ای برافروخته و خشمگین به سمت هوگو میگل قاضی مسابقه رفت و از اینکه او دو ضربه پنالتی را به سود تیمش اعلام نکرده است، بسیار عصبانی بود که همین مسئله منجر به خروج کارت قرمز از جیب داور بازی و اخراج کونسیسائو شد تا او برای چهارمین بار در این فصل از زمین مسابقه اخراج شود.


کونسیسائو پس از گذشت ۱۲ ساعت از توقف تیمش، هنوز حاضر به مصاحبه نشده است. روزنامه اوژوگو پرتغال در این خصوص نوشت "سکوت پس از تساوی جنجالی" و به عدم حضور کونسیسائو و یا دستیاران او در نشست خبری پس از بازی اشاره کرده است. این روزنامه در مطلب دیگری با تیتر "خشم کونسیسائو ارزش چهارمین اخراج را داشت" نوشته است که تیم او در این بازی از داور مسابقه طلبکار است و عدم حضور کونسیسائو در نشست خبری پس از بازی و عدم مصاحبه بازیکنان پورتو پس از پایان بازی، نشان دهنده عصبانیت آنها از داوری است.

مدیررسانه ای پورتو با انتشار صحنه خطای پنالتی که روی کونسیسائو اعلام نشد، آن را یک شیادی بزرگ نامید.


فرانسیسکو جی مارکز مدیررسانه ای پورتو در پایان بازی با اعتراض شدید به وضعیت داوری، این را یک شیادی بزرگ نامید. او در صفحه توئیتر خود با انتشار این دو صحنه جنجالی نوشت: هوگو میگوئل و عمدتا آنتونیو نوبر (داور پرتغالی) مسئول این شیادی فوتبال هستند. این شرم آور است و نمی گویم که این یک کار شراکتی است. مجازات خطا روی فرانسیسکو کونسیسائو مشخص است و خطا روی دیاز درون محوطه جریمه رخ داده است. بنابراین حقیقت بدون مجازات اعلام پنالتی، یک جعل بزرگ است.
پورتو با این تساوی، اختلاف ۴ امتیازی با اسپورتینگ صدرنشین را از دست داد و اکنون آنها در فاصله ۵ هفته تا پایان این فصل از لیگ پرتغال، ۶ امتیاز از رقیب خود عقب افتاده اند. اسپورتینگ در سه هفته بعدی، با تیم های قعر جدولی بازی دارد و همین مسئله منجر به این شده تا شانس یاران طارمی برای کسب عنوان قهرمانی کاهش یابد.

روزنامه اوژوگو با دفاع از سرجیو کونسیسائو نوشته که او در پایان این بازی حق داشته که عصبانی باشد و خشم او از هوگو میگل داور مسابقه، ارزش کارت قرمز را داشته است.

بیشتر بخوانید:

تیم فصل گذشته مهدی طارمی در خطر سقوط!

وی ای آر علیه طارمی و اژدها (عکس)

 

 

تگ ها


پورتو مهدی طارمی فوتبال