طلایی ؛دستم برای انتخاب ملی‌پوشان باید بازتر باشد

به گزارش مدال به نقل از محمد طلایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد آزادکاران کشورمان در مسابقات داخل سالن آسیا اظهار داشت: بیشتر آزادکارانی که به مسابقات داخل سالن آسیا رفته بودند از کشتی گیران جوان بودند و هدف ما از اعزام آنها به این مسابقات، محک زدن آنها بود ......

به گزارش مدال به نقل از محمد طلایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد آزادکاران کشورمان در مسابقات داخل سالن آسیا اظهار داشت: بیشتر آزادکارانی که به مسابقات داخل سالن آسیا رفته بودند از کشتی گیران جوان بودند و هدف ما از اعزام آنها به این مسابقات، محک زدن آنها بود.

وی ادامه داد: در بین این کشتی گیران، الیاسی امیدوارکننده ظاهر شد و در آینده می توان روی این کشتی گیر حساب بیشتری باز کرد. عزت الله اکبری هم از کشتی گیران باتجربه بود که حضورش در تیم به ما کمک زیادی کرد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در پاسخ به این سوال که آیا همچنان به مسابقات انتخابی تیم ملی اعتقاد دارد یا خیر، تصریح کرد: من به مسابقات انتخابی اعتقاد دارم اما در نحوه انتخاب ملی پوشان باید تغییراتی صورت بگیرد و دست کادر فنی در این مسئله بازتر باشد. در این خصوص گزارش خودمان را هم به فدراسیون ارائه داده ایم.

طلایی افزود: کشتی گیر کلاس جهانی با کشتی گیر کلاس آسیایی متفاوت است و امکان دارد کشتی گیر کلاس آسیایی در مسابقات انتخابی اول شود و ما نباید او را به مسابقات جهانی اعزام کنیم و کادر فنی باید این اختیار را داشته باشد تا درباره اعزام یا عدم اعزام او تصمیم گیری کند. البته باید به صورت آهسته به چنین کشتی گیری میدان داده شود تا باتجربه شود و این که به یکباره به میدان جهانی اعزام شود تصمیم درستی نیست. البته امکان دارد یک کشتی گیر آنقدر توانایی داشته باشد که وقتی در مسابقات انتخابی عملکرد موفقی دارد در مسابقات جهانی هم روی سکو برود. همه این مسائل باید با نظر کادر فنی و شورای فنی صورت بگیرد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در پاسخ به این سوال که برخی اعضای شورای فنی از احتمال برکناری وی خبر داده بودند، گفت: من که از همان ابتدا گفتم اعضای شورای فنی را به عنوان بزرگتر قبول دارم و بر اساس اعتمادی که من و خادم به هم داریم آمدم تا کار کنم. برای انتخاب ملی پوشان که به مسابقات جهان اعزام شدند عقیده شخصی من چیزی دیگری بود و در این زمینه صحبت های زیادی صورت گرفت. هیچ وقت کم کاری نکردم و هر جا که نیاز بوده برای کمک کردن آمدم.

وی در خصوص شایعه کنار گذاشتن 3 ملی پوش از مسابقات انتخابی تیم ملی تصریح کرد: این مسئله یک شایعه است البته عملکرد ضعیف کشتی گیران در مسابقات جهانی در ذهن من می ماند و اگر کشتی گیری که در مسابقات جهانی عملکرد ضعیفی داشته در مسابقات انتخابی به عنوان نفر اول انتخاب شود می تواند ملی پوش شود.

طلایی در مورد این که چرا برخی کشتی گیران در مسابقات جهانی خیلی ضعیف ظاهر شدند خاطرنشان کرد: به نظر من عملکرد ضعیف آنها به خاطر فشار روانی بود که در مسابقات جهانی وجود داشت.

 

تگ ها


اخبار روز کشتی