طلای آسیا بر گردن بهنام احسان‌پور/رشیدی به مدال برنز رسید

نماینده وزن 61 کیلوگرم ایران مدال طلای کشتی آزاد قهرمانی آسیا را بر گردن آویخت و حامد رشیدی نیز در وزن 70 کیلوگرم به مدال برنز رسید ......

نماینده وزن 61 کیلوگرم ایران مدال طلای کشتی آزاد قهرمانی آسیا را بر گردن آویخت و حامد رشیدی نیز در وزن 70 کیلوگرم به مدال برنز رسید.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، در ادامه رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۰۱۷ که در دهلی پایتخت هند در جریان است، بهنام احسان پور نماینده وزن ۶۱ کیلوگرم ایران در دیدار نیمه نهایی به مصاف هان سانگ کیم از کره شمالی رفت و در پایان با نتیجه 8 بر 6 به برتری رسید و نخستین مدال طلای کشتی آزاد ایران در این رقابت ها را بر گردن آویخت. کشتی گیر کره شمالی در مرحله نیمه نهایی ری هیگوچی نایب قهرمان المپیک از ژاپن را با ضربه فنی شکست داده بود.

احسان پور پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس در دور دوم با نتیجه یازده بر صفر جی هون یون از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل دولت نیازبیکوف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت.

همچنین در وزن ۷۰ کیلوگرم حامد رشیدی در دیدار رده بندی و برای کسب مدال برنز مقابل غلام جان شاریپوف از تاجیکستان به روی تشک رفت و با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و مدال برنز آسیا را از آن خود کرد.

رشیدی در دور نخست مقابل ین لو از چین با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور بعد مقابل اختیار نورزاف، دارنده مدال برنز المپیک و نقره جهان از ازبکستان در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۹ بر هشت شکست خورد و راهی گروه بازنده ها شد. وی سپس گون وو لی از کره جنوبی را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و به رده بندی رفت.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال