طلای المپیکی ایران در خانه می ماند!

کامران قاسمپور بازهم نشان داد فقط هم وزن بودنش با حسن یزدانی تنها عامل بازدارنده او در راه المپیک است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، با اینکه مثل همیشه اکثر نگاهها در مسابقات آسیایی معطوف به نمایش حسن یزدانی بود، باید به این نکته توجه کنیم که کامران قاسمپور در یک وزن بالاتر دقیقا همچون ستاره سرشناس کشتی ایران بدون دادن حتی یک امتیاز تمامی رقبای خود را مقتدرانه از پیش رو برداشت. 


این پسر جویباری که حالا دو طلای قهرمانی آسیا و دو طلای امیدهای جهان را در کارنامه دارد، از نظر برخی از کارشناسان چه بسا تکنیکی تر و زیباتر از حسن یزدانی کشتی می گیرد و یکی از بهترین زیرگیرهای دنیای کشتی به شمار می رود. 


تنها بدشانسی کامران هم وزن بودنش با حسن یزدانی است. او در سال های اخیر رقیب سرسختی برای همشهری اش بوده، اما هیچ وقت موفق به شکست این ستاره کشتی جهان نشده است. حسن یزدانی بدون یک نابغه در کشتی ایران و جهان مطرح شده و قاسمپور شاید اگر در هر وزن دیگری و در هر دوره ای حضور داشت، می توانست به راحتی به عنوان نفر اول وزن خود راهی المپیک شود. 


زیرگیری های دیدنی قاسمپور برابر رقبای آسیایی و جسارت او برای شکست دادن کشتی گیران حریف هر بیننده ای را به وجد می آورد.


حتی این راهکار به ذهن خیلی از علاقه مندان کشتی رسیده که قاسمپور به یک وزن بالاتر برود؛ اتفاقی که کادرفنی برای او در مسابقات آسیایی رقم زد و باعث شد ایران در ۹۲ کیلو هم به راحتی به مدال طلا برسد؛ اما برای المپیک کامران باید خودش را به ۹۷ کیلو برساند. خود این کشتی گیر جوان جویباری چند باری تاکید کرده وزن بدنش ۸۶ کیلوگرم است و نمی تواند ۱۱ کیلو وزن اضافه کند تا در ۹۷ کیلو کشتی بگیرد. 


بدین ترتیب می توان گفت یک طلای المپیکی ایران در دوران برگزاری المپیک توکیو در خانه می ماند و از تلویزیون نظاره گر نمایش حسن یزدانی خواهد بود. البته که پشتکار بالا و اخلاق خوب قاسمپور یکی از دلایل پیشرفت او بوده. این کشتی گیر هیچ وقت از شکست برابر حسن یزدانی و پشت خط این نابغه کشتی ماندن خسته و دلسرد نشده و حتی بعد از باخت در انتخابی هم گفته تا روز آخر در تمرینات حضور دارد تا حسن یزدانی با بهترین فرم راهی المپیک شود.

بیشتر بخوانید:
حسن یزدانی را به تیم ملی فوتبال دعوت کنید (عکس)

غرش ببر جویبار؛ حسن یزدانی طلایی شد

 

 

تگ ها


آزاد کامران قاسمپور کشتی کشتی