طلای سنگین وزن از دست پتریاشویلی لیز خورد!(عکس)

کشتی گیر آمریکایی در فاصله کمتر از یک ثانیه به پایان با خاک کردن رقیب گرجستانی طلای سنگین وزن کشتی آزاد را به نام خود کرد....

به گزارش "ورزش سه"، در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک توکیو گنو پتریاشویلی از گرجستان که امیرحسین زارع را شکست داده بود، برابر گیبل استیوسون از آمریکا قرار گرفت. این کشتی گیر آمریکایی با شکست دادن طاها آکگول، قهرمان المپیک ریو شگفتی سازی کرده بود و در فینال هم از پتریاشویلی چهار امتیاز پیش افتاد.


پتریاشویلی که در کشتی با زارع هم نشان داده بود در یکی، دو دقیقه پایانی موتور خود را روشن می کند، بعد از ثبت نتیجه ۵ بر ۲ به سود رقیب، در فاصله کوتاهی تا پایان کشتی، کشتی گیر آمریکایی را در خاک نشاند و با اجرای دو بارانداز ۸ بر ۵ پیش افتاد.


غول گرجستانی که سعی در کنترل کشتی داشت و با فاصله سه امتیازی به وجود آمده خیالش هم تا حدودی از کسب مدال طلا راحت بود، با زیرگیری های مصلحتی سعی می کرد ثانیه های پایانی را هم بگذراند، اما در فاصله ۱۱ ثانیه مانده به پایان یک بار خاک شد. او علاقه ای نداشت از جای خود بلند شود، اما گیبل استیوسون بعد از کسب این دو امتیاز و رسیدن به یک امتیازی پتریاشویلی از جای خود بلند شد.


تنها ۶ ثانیه به پایان کشتی مانده بود که داور بار دیگر در سوت خود دمید. کشتی گیر آمریکایی که امید خود را از دست نداده بود، دور پتریاشویلی آنقدر چرخید تا به پشت او رفت و در فاصله کمتر از یک ثانیه مانده به پایان کشتی او را خاک کرد و امتیاز نهم و برتری را هم گرفت!


پتریاشویلی که گمان می کرد زمان کشتی قبل از خاک شدن او به پایان رسیده، از مربیان گرجستان خواست اعتراض کنند، اما بعد از بازبینی فیلم مشخص شد قبل از پایان یافتن وقت پتریاشویلی خاک شده و یک امتیاز دیگر هم به کشتی گیر آمریکایی رسید.


بدین ترتیب سرنوشت این کشتی را صدم ثانیه ها تغییر داد و گیبل استیوسون توانست ۱۰ بر ۸ برنده فینال کشتی سنگین وزن لقب بگیرد و مدال طلای المپیک را از دستان پتریاشویلی برباید.

تگ ها


کشتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو