طلا و نقره فوق سنگین جوانان به ایران رسید

در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا طلا و نقره فوق‌سنگین جوانان به ایران رسید....

به گزارش مدال و به نقل از فارس، در ششمین روز از رقابتهای وزنه برداری نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا در تاشکند، عصر امروز در دسته ۱۰۹+ کیلوگرم رده سنی جوانان، آیت شریفی و رضا حسن‌پور ملی‌پوشان کشورمان به مصاف ۵ حریف خود رفتند.

در استارت لیست این رقابتها شریفی با رکورد ورودی ۳۶۰ کیلوگرم و حسن‌پور با رکورد ورودی ۳۵۲ کیلوگرم در صدر وزن خود جای گرفته‌اند.

حرکت یکضرب

رضا حسن‌پور اولین وزنه بردار ایران بود که روی تخته آمد و کار خود را با وزنه ۱۵۳ کیلوگرم آغاز کرد و آن را با موفقیت بالای سر برد، در دومین حرکت وزنه ۱۶۱ کیلوگرم را مهار کرد اما در حرکت سوم وزنه ۱۶۴ کیلویی را انداخت تا با همان ۱۶۱ کیلو به کار خود در حرکت یکضرب خاتمه داده و به مدال برنز قناعت کند.

آیت شریفی در اولین حرکت یکضرب، وزنه ۱۵۷ کیلوگرم را مهار کرد، در دومین حرکت وزنه ۱۶۵ کیلوگرم را بالای سر برد و در سومین حرکت وزنه ۱۷۰ کیلویی را ثبت کرد تا مدال طلای یکضرب را به نام خود ضرب کرده باشد.

در پایان حرکت یکضرب دسته ۱۰۹+ کیلوگرم آیت شریفی با ۱۷۰ کیلوگرم اول شد، النجار از سوریه ۱۶۲ کیلوگرم در جایگاه دوم ایستاد و رضا حسن‌پور با ۱۶۱ کیلوگرم روی سکوی سوم قرار گرفت.

حرکت دوضرب

آیت شریفی حرکت دوضرب را برای ایران آغاز کرد و در نخستین حرکت وزنه ۱۹۲ کیلوگرم را بالای سر برد، در دومین حرکت وزنه ۲۰۲ کیلوگرم را مهار کرد اما در حرکت سوم در مهار وزنه ۲۱۰ کیلویی ناکام بود تا با همان ۲۰۲ کیلو به کار خود خاتمه دهد و مدال نقره دوضرب را از آن خود کند.

حسن پور در اولین حرکت دوضرب، وزنه ۱۹۵ کیلوگرم را مهار کرد، در دومین حرکت، وزنه ۲۰۳ کیلوگرم را انداخت اما در سومین حرکت آن را بالای برد تا مدال طلای دوضرب را از آن خود کند.

در پایان حرکت دوضرب دسته ۱۰۹+ جوانان، سئونگ هئون لی با ۱۹۲ کیلوگرم مدال برنز را از آن خود کرد.

در مجموع رقابتهای دسته ۱۰۹+ جوانان، آیت شریفی با ۳۷۲ کیلوگرم قهرمان شد و مدال طلا را بر گردن آویخت، رضا حسن‌پور با ۳۶۴ کیلوگرم در جایگاه دوم ایستاد و نقره ای شد و النجار از سوریه با ۳۵۳ کیلوگرم سوم شد و برنز گرفت.

بیشتر بخوانید:

دو عنوان نایب قهرمانی برای ایران در وزنه‌برداری

نایب قهرمانی افشین طاهری با یک طلا و دو نقره

 

 

تگ ها


وزنه برداری وزنه‌برداری