طلسم برنابئو در لیگ قهرمانان ادامه دارد

رئال مادرید شب گذشته بار دیگر در ورزشگاه خانگی خود در لیگ قهرمانان شکست خورد تا طلسم این ورزشگاه در مسابقات اروپایی همچنان پابرجا باشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دو تیم رئال مادرید و شریف تیراسپول مولداوی شب گذشته در دور دوم مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یکدیگر رفتند و در نهایت تیم مهمان با نتیجه ۱-۲ به پیروزی رسید. 


رئال مادرید پس از مدت‌ها دوری از ورزشگاه سانتیاگو برنابئو قصد داشت در این بازی بازگشت مسابقات اروپایی به این ورزشگاه را جشن بگیرد. آنها تصمیم داشتند مشکلاتی که پیش از بازسازی ورزشگاه در مسابقات اروپایی تجربه کرده بودند را پشت سر بگذارند. با این حال شرایط مطابق خواسته آنها پیش نرفت و در نهایت شریف زخم قدیمی را بار دیگر باز کرد که برای رئالی‌های بسیار نگران کننده به نظر می‌رسد. 


آمار رئال در ورزشگاه خانگی خود ترسناک است. آنها تنها یک بازی از هفت دیدار خانگی خود در لیگ قهرمانان را با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند. این تیم در مرحله گروهی فصل ۲۰-۲۰۱۹ موفق شد برابر گالاتاسرای در برنابئو به پیروزی برسد و در دیگر بازی‌ها چهار شکست و دو تساوی نصیب آنها شد. شکست‌ها برابر زسکا (۰-۳) و آژاکس (۱-۴) در دو بازی آخر برگزار شده در برنابئو در لیگ قهرمانان ۱۹-۲۰۱۸ بود. فصل بعد نیز دو تساوی برابر بروژ (۲-۲) و پی اس جی (۲-۲) به دست آمد. سپس یک شکست برابر سیتی (۱-۲) در همین ورزشگاه به ثبت رسید و حالا نیز نوبت به شکست برابر تیم تازه‌وارد به لیگ قهرمانان رسیده است. 


به نظر می‌رسد که رئال مادرید در حال حاضر کابوسی تاریخی و باورنکردنی را در برنابئو سپری می‌کند. رویایی ناخوشایند که فصل گذشته به ورزشگاه دی استفانو نیز سرایت پیدا کرده و با شکست برابر شاختار دونتسک همراه شد. 


شاگردان کارلو آنچلوتی فصل جاری مسابقات لیگ قهرمانان را با پیروزی برابر اینتر در سن سیرو آغاز کردند و شکست برابر شریف با وجود تمام ناباوری که با خود به همراه آورده اما نمی‌تواند مانع بزرگی بر سر راه صعود آنها به مرحله حذفی لیگ قهرمانان باشد چرا که هنوز چهار بازی دیگر از مرحله گروهی باقی مانده است. 


این تیم بازگشتش به برنابئو در مسابقات لالیگا را با موفقیت پشت سر گذاشته و موفق شده برابر سلتاویگو و مایورکا به پیروزی برسد. با این حال در بازی هفته قبل لالیگا نیز برابر ویارئال به تساوی بدون گل رسید تا در طول ۱۸۰ دقیقه تنها یک گل به ثمر رسانده باشد. حالا رئال باید در دو بازی پیش رو برابر شاختار به پیروزی برسد تا نگرانی برای صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان نداشته باشد.

تگ ها


فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال