طلسم رئال- آمار عالی چلسی؛ تیم زیدان صعود می‌کند؟

رئال مادرید در بیشتر موارد، خاطرات خوبی از تساوی خانگی در بازی رفت لیگ قهرمانان ندارد و در عوض چلسی پس از تساوی در زمین حریفان، اغلب صعود کرده است....

به گزارش "ورزش سه"؛ امشب چلسی و رئال مادرید بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان را در ورزشگاه استمفوردبریج برگزار خواهند کرد. بازی رفت هفته پیش در مادرید با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت.

رئال مادرید تنها یک بار پس از کسب تساوی ۱-۱ خانگی در دور رفت مراحل حذفی اروپایی توانسته راهی دور بعد شود که به سال ۲۰۱۳ بر می گردد. رئال در بازی رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان در خانه برابر یونایتد با تساوی ۱-۱ متوقف شد ولی در بازی برگشت ۱-۲ پیروز شد و به دور بعد رفت.

در ۴ مورد دیگر رئال حذف شده است. برابر بایرن مونیخ در سال ۱۹۷۶، آیندهوون در سال ۱۹۸۸، میلان در سال ۱۹۸۹ و دیناموکیف در سال ۲۰۰۱.

رئال در سه مورد نیز در بازی رفت خانگی با تساوی بدون گل، ۲-۲ و ۳-۳ متوقف شده و یک بار راهی دور بعد شده است که به سال ۲۰۰۰ و برابر منچستریونایتد مدافع عنوان قهرمانی بر می گردد. رئال در برنابئو بازی رفت را بدون گل به پایان برد و در اولدترافورد ۲-۳ برنده شد.

چلسی توانسته ۵ بار در حالی که بازی رفت دور از خانه را با تساوی ۱-۱ به اتمام برده، راهی دور بعد شود. تنها سال ۲۰۱۵ بود که در بازی برگشت برابر پی اس جی با تساوی ۲-۲ متوقف و حذف شد.

همچنین توماس توخل هرگز برابر یک تیم اسپانیایی مغلوب نشده است. او که در میانه های فصل جانشین فرانک لمپارد در چلسی شد، سه برد و ۴ تساوی برابر تیم های اسپانیایی کسب کرده است. او دور گروهی مربی پی اس جی بود و در مراحل حذفی مربی چلسی. تنها رونالد کومان در فصل ۰۸-۲۰۰۷ شرایطی مشابه را تجربه کرد. او در دور گروهی مربی آیندهوون بود و در دور حذفی مربی والنسیا.

تگ ها


زیدان والنسیا رونالد کومان آیندهوون آث میلان فوتبال جهان توماس توخل بارسلونا رئال مادرید چلسی فوتبال