طلسم طولانی انگلیس برابر ایتالیا باطل می شود؟

بعد از آلمان، حالا نوبت طلسم شکنی انگلیس برابر ایتالیا، دیگر قدرت فوتبال اروپا فرا رسیده است....

به گزارش "ورزش سه"، این دو قدرت سنتی فوتبال اروپا تیم در مجموع ۲۷ بار مقابل هم قرار گرفته اند که آتزوری صاحب ۱۱ پیروزی شده، انگلیس نیز هشت بار به برتری دست یافته و هشت مسابقه دیگر با تساوی به پایان رسیده است.

اما در هشت مسابقه رسمی، سه شیرها فقط یک بار به برتری دست یافته و در این اتفاق نیز در سال ۱۹۷۷ رخ داده است. یعنی در ۴۴ سال اخیر، انگلیس در دیدارهای رسمی برابر آتزوری ناکام بوده و حالا به دنبال شکست این طلسم طولانی مدت است.

البته آن پیروزی نیز فرجام خوشی برابر انگلیس نداشت. دو تیم در مرحله مقدماتی جام ۷۸ با یکدیگر مواجه شدند و کوین کیگان در دقیقه ۱۱ و روی پاس ترور بوکینگ دروازه ایتالیا را باز کرد. در نیمه دوم بود که بروک با عبور از دینو زوف در دروازه ایتالیا توپ را کیگان رساند و برتری انگلیس دو برابر شد.

البته این پیروزی نیز کمکی به رسیدن سه شیرها به جام جهانی نکرد و ایتالیا فقط به یک پیروزی  در خانه مقابل لوکزامبورگ احتیاج داشت تا صعود خود را قطعی سازد. آنها با سه گل حریف گمنام خود را مغلوب کردند تا ستاره های بزرگ انگلیس مرحله نهایی جام جهانی ۱۹۷۸ را از خانه تماشا کنند.

ایتالیا در طی این ۴۴ سال در تقابل های مهمی از جمله یورو ۱۹۸۰، جام جهانش ۱۹۹۰، یورو ۲۰۱۲ و جام جهانی ۲۰۱۴ برابر انگلیس به پیروزی رسیده و شاگردان گرت ساوت گیت به دنبال انتقام گیری از این رقیب پرقدرت در فینال ومبلی هستند.

البته تیم ملی انگلیس در این دوره برای اولین بار در ۵۵ سال گذشته در یک تورنمنت بزرگ برابر آلمان، رقیب سنتی خود به پیروزی رسید و حالا می تواند با این تیم آماده و پرستاره، بعد از سال ها برای پیروزی مقابل ایتالیا نیز امیدوار باشد.

تگ ها


تیم ملی انگلیس تیم ملی ایتالیا یورو ۲۰۲۰