طلسم عجیب رونالدو باطل می شود؟

کریستیانو رونالدو در شش مصاف برابر فرانسه موفق به باز کردن دروازه این تیم نشده است....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از شکست سنگین برابر تیم ملی آلمان، کار صعود پرتغال به دور حذفی رقابت های یورو ۲۰۲۰ دشوار شده و حالا آنها در سومین بازی و در دیداری دشوار باید به مصاف فرانسه بروند. کارنامه نامطلوب رونالدو در طول این سال ها برابر تیم ملی فرانسه باعث نگرانی هواداران پرتغال شده و آنها امیدوارند طلسم ناکامی او در گلزنی برابر این تیم در مسابقه سوم پرتغال شکسته شوند.

کریستیانو رونالدو در این سال ها تا به حال شش بار برابر تیم ملی فرانسه در ترکیب تیم ملی پرتغال به میدان رفته و حتی یک بار نیز موفق به باز کردن دروازه این تیم نشده است. اولین مصاف رونالدو با فرانسه به نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۰۶ بازمی گردد که لوس بلوس با تک گل زین الدین زیدان از روی نقطه پنالتی موفق به شکست حریف و صعود به فینال شد.

دو تیم پرتغال و فرانسه دو بار در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در دیداری تدارکاتی به مصاف یکدیگر رفتند که هر دو مسابقه به سود فرانسه تمام شد و رونالدو باز هم در باز کردن دروازه این تیم ناکام ماند. اما این دو تیم بزرگ در فینال یورو ۲۰۱۶ نیز با یکدیگر ملاقات کردند. اگرچه شاگردان فرناندو سانتوس در آن دیدار پیروز و قهرمان شدند، اما رونالدو در دقایق ابتدایی مصدوم شده و زمین را ترک کرد تا ادر زننده تنها گل برتری بخش تیم ملی پرتغال لقب بگیرد.

این دو تیم سال گذشته و در رقابت های لیگ ملت های اروپا نیز دو بار برابر هم صف آرایی کردند که یک تساوی و یک شکست حاصل کار فرانسه بود و کریستیانو رونالدو باز هم در باز کردن دروازه تیم ملی فرانسه توفیقی نداشت.

تگ ها


تیم ملی پرتغال تیم ملی فرانسه یورو ۲۰۲۰ کریستیانو رونالدو