طلسم فینال برای گودین؛ گلهایی که پایانش شکست است!

دیگو گودین ستاره اروگوئه‌ای اینتر دیشب برای تیمش در فینال اروپا گلزنی کرد. او یک بار هم در فینال چمپیونزلیگ برای اتلتیکو گلزنی کرده ولی در هر دو بار تیمهای او شکست خورده اند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اینترمیلان و سویا دیشب در فینال لیگ اروپا مقابل هم ایستادند. با اینکه اینتر در همان دقایق اولیه از روی نقطه پنالتی به گل رسید ولی بعد دو گل از لوک دی یونگ دریافت کرد تا ۲-۱ از حریف عقب بیفتد. اما دو دقیقه بعد از دریافت گل دوم سویا، دیگو گودین ستاره اروگوئه ای اینتر دروازه سویا را باز کرد تا بازی ۲-۲ شده و امیدهای اینتر برای پیروزی افزایش یابد. در نهایت اما گل به خودی لوکاکو همه این امیدها را نقش بر آب کرد تا اینتر با شکست در این فینال دستش از جام قهرمانی کوتاه بماند.

دیگو گودین در بدو ورود به اینتر نتوانست رضایت آنتونیو کونته را جلب کند و در بسیاری از بازی های اینتر نیمکت نشین بود، اما در اواخر فصل موفق به نیمکت نشین کردن میلان اشکرینار شد و به ترکیب اصلی تیمش راه یافت.

 اما این اولین گلی نبود که گودین در یک فینال اروپایی به ثمر می رساند. گل قبلی گودین در  فینال چمپیونزلیگ در سال ۲۰۱۴ به ثمر رسیده بود. زمانی که ستاره اروگوئه‌ای پیراهن اتلتیکو مادرید را به تن می کرد.

جالب اینجا است که آن فینال هم در همین شهر لیسبون برگزار می شد. فینالی بین دو تیم اسپانیایی و دقیق تر بگوییم بین دو تیم همشهری. دو غول شهر مادرید: رئال و اتلتیکو.

گودین اولین گل بازی را در دقیقه ۳۶ به ثمر رساند. گل او تا آخرین ثانیه های بازی پابرجا بود و اتلتیکو می رفت تا دست به کاری بزرگ زده و جام قهرمانی چمپیونزلیگ را بالای سر ببرد که راموس در دقیقه ۹۰+۳ کار را به تساوی کشاند. در وقتهای اضافه هم رئال موفق شد با دو گل گرت بیل و مارسلو تیم اتلتیکو را ۳-۱ شکست داده و قهرمانی را از آن خود کند.

دیگو گودین که در فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۴ برای اتلتیکومادرید برابر رئال مادرید موفق به گلزنی شده بود، ششمین بازیکنی است که در فینال جام باشگاه های اروپا یا لیگ قهرمانان  و همچنین در فینال یوفا یا لیگ اروپا این کار را انجام می دهد. پیش از او  استیون جرارد، هرنان کرسپو، دمیتری آلنیچف، آلن سیمونسن و پدرو در انجام این کار توفیق داشتند.

با اینکه چند بازیکن دیگر مثل دیگو گودین تا حالا موفق شده اند در دو فینال اروپایی گلزنی کنند ولی جالب اینجا است که او در دو فینالی گلزنی کرده که علیرغم گل او تیمش در نهایت شکست خورده و دستش از جام کوتاه مانده.

بیشتر بخوانید:

خبر بد برای اینتر و بارسلونا: سیتی به دنبال لائوتارو

واکنش مبهم رئیس اینتر به احتمال جدایی کونته

 

 

تگ ها


دیه گو گودین اتلتیکو مادرید اینتر میلان فوتبال جهان فوتبال