طلسم نوکمپ بارسلونا دست نخورده ماند

بارسلونا یک بار دیگر در بازی خانگی لیگ قهرمانان مغلوب حریف خود نشد. اتفاقی تکراری در ۷ سال گذشته....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بارسلونا بازی برگشت خود برابر ناپولی در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را با برتری ۳-۱ پشت سر گذاشت و حالا باید خود را برای مصاف شش جمعه بعد برابر بایرن در لیسبون مهیا کند. به این ترتیب آبی اناری ها یک بار دیگر در ورزرشگاه خانگی خود در یک بازی لیگ قهرمانان شکست نخوردند.

بارسلونا مدت هاست(۷ سال) که در بازی های خانگی لیگ قهرمانان شکستی را تجربه نکرده است. آخرین بار ۱ می ۲۰۱۳ بود که بارسا در نوکمپ با سه گل به بایرن باخت تا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان در مجموع با نتیجه ۷-۰ مغلوب شده و حذف شود.

از آن تاریخ تا به امروز بارسا ۳۶ بازی متوالی بدون شکست را در نوکمپ تجربه کرده است. ۳۲ پیروزی و ۴ تساوی و از این حیث نیز در فوتبال اروپا رکورددار است. رکورد در اختیار بایرن با ۲۹ بازی متوالی بدون شکست در بازی های خانگی لیگ قهرمانان بود ولی ۱۹ مارس ۲۰۱۹ بارسا پس از پیروزی ۵-۱ بر لیون در نوکمپ توانست به رکورد ۳۰ بازی متوالی بدون شکست رسیده و از رکورد بایرن عبور کند.

بارسا نه با تاتا مارتینو(یک فصل) و نه با لوئیس انریکه(۳ فصل) و ارنستو والورده(دو فصل و نیم) در نوکمپ به حریفانش در لیگ قهرمانان نباخته است. بهترین رکورد را انریکه دارد که از ۱۶ بازی خانگی ۱۵ بازی را بارسا برد و تنها برابر یوونتوس با تساوی بدون گل متوقف شد. بارسا با ارنستو والورده نیز از ۱۴ بازی خانگی ۱۲ تا را برد و دو باربر برابر تاتنهام و اسلاویا پراگ متوقف شد.

بارسا در این ۳۶ بازی ۱۰۷ گل بارسا به ثمر رسانده و تنها ۱۸ بار حریفان در نوکمپ موفق به باز کردن دروازه این تیم شده اند. متوسط ۲.۹۷ گل زده و ۰.۵ گل خورده در هر بازی. 

بیشتر ببینید:

گلهای برتر بارسلونا در مرحله یک شانزدهم لیگ قهرمانان/ ویدیو

خلاصه بازی بارسلونا 3 - ناپولی 1

 

 

تگ ها


فوتبال جهان بارسلونا فوتبال