طلسم گلزنی سون به ایران پابرجا می‌ماند؟

درحالیکه کره جنوبی امشب در یک بازی دوستانه به مصاف ایران خواهد رفت کره‌ای‌ها امیدوارند با درخشش سون هیونگ مین، ستاره تاتنهام بتوانند به ناکامی‌ هشت ساله‌شان مقابل ایران خاتمه دهند....

به گزارش مدال،شاگردان پائولو بنتو، سرمربی پرتغالی تیم ملی کره جنوبی امشب در خانه خود، در استادیوم جام جهانی سئول به مصاف ایرانی می‌روند که اخیراً سرمربی‌اش را تغییر داده و بعد از سالها هدایت این تیم زیر نظر کارلوس کی‌روش با مارک ویلموتس به مصاف رقیب بزرگ آسیایی‌اش خواهد رفت.

کره‌ای‌ها از اینکه در هشت سال اخیر مقابل ایران ناکام بوده‌ و قادر به شکست دادن تیم ملی کشورمان نبوده‌اند ناراحت هستند و امیدوارند امشب با درخشش سون هیونگ مین، ستاره تاتنهام این طلسم را شکسته و به روند ناکامی هشت‌ساله‌شان مقابل ایران خاتمه دهند. کره جنوبی آخرین بار در سال 2011 و در نیمه‌نهایی جام ملتهای آسیا موفق شد با نتیجه 1-0 از سد ایران بگذرد. ولی بعد از آن کره‌ای‌ها دیگر هرگز قادر به پیروزی بر تیم ملی کشورمان نبوده‌اند.

آنچه کره‌ای‌ها را برای بازی امشب مصمم‌تر می‌کند این واقعیت است که علاوه بر ناکامی هشت ساله در پیروزی مقابل ایران، کره جنوبی در پنج مسابقه اخیر خود مقابل ایران قادر به گلزنی به تیم ملی نبوده است.

در رقابتهای انتخابی جام جهانی 2018 نیز کره جنوبی در دو بازی به مصاف ایران رفت و با اینکه در مجموع دو بازی 12 شوت به سمت دروازه علیرضا بیرانوند شلیک کرد ولی موفق به باز کردن دروازه‌ تیم کارلوس کی‌روش نشد.

هواداران کره‌ای امیدوارند امشب دست‌کم شاهد باز شدن قفل دروازه ایران توسط ستاره بزرگ‌شان در تاتنهام، سون هیونگ مین، باشند. سون در دو بازی با ایران در رقابتهای انتخابی جام جهانی 2018 به صورت کامل در میدان حضور داشت ولی موفق به باز کردن دروازه بیرانوند نشد.

سون در ماه اکتبر 2016 در دقیقه 79 بازی ایران و کره در استادیوم آزادی یک توپ برگشتی را در محوطه جریمه بدست آورد و سعی کرد دروازه ایران را باز کند ولی جلال حسینی مانع او شد تا ستاره کره‌ای نتواند دروازه ایران را باز کند.

در ماه اوت 2017 هم در بازی ایران و کره که در سئول برگزار می‌شد فرصت خوبی برای باز کردن دروازه ایران پیدا کرد ولی این میلاد محمدی بود که سد راه توپ او شد و دروازه ایران را نجات داد. حالا باید دید سازمان دفاعی جدید تیم ملی ایران که زیر نظر مارک ویلموتس سازماندهی شده می‌تواند در بازی امشب هم مثل پنج بازی اخیر دو تیم، دروازه تیم ملی را مقابل مهاجمین کره‌ای و به خصوص سون بسته نگه دارد؟

اخبارمرتبط:

آرزوهای کوچک لژیونرهای ما، شاهکار "سون هیونگ مین"ها

 

تگ ها


دیدار دوستانه ایران کره جنوبی سون هیونگ مین فوتبال