طوفان در تیم امید/نکونام در لیست انتظار یحیی

از یحیی گل‌محمدی و جواد نکونام به‌عنوان دو گزینه اصلی برای جانشینی زلاتکو کرانچار نام برده می شود....

به گزارش مدال،به‌نظر می‌رسد پایان کار زلاتکو کرانچار در تیم‌ملی امید ایران فرا رسیده است. این سرمربی کروات که اردیبهشت‌ماه97برای هدایت امیدهای ایران انتخاب شده بود گفته می‌شود قریب به یک سال بعد به‌دلیل نارضایتی مدیران این تیم در آستانه جدایی قرار گرفته است. امیدهای ایران در مرحله اول انتخابی المپیک2020با وجود میزبانی پشت سر امیدهای عراق قرار گرفتند و به‌عنوان تیم دوم گروه به‌سختی راهی مرحله بعد شدند. همین نتیجه متزلزل، فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک را به این فکر انداخته که به‌جای این مربی نه‌چندان موفق از یک سرمربی ایرانی برای امیدها استفاده کنند. به‌خصوص که سال98ورزش فوتبال هم مثل سایر ورزش‌ها در مضیقه مالی است و مسئولان ترجیح می‌دهند به‌جای پرداخت ارز به مربی گران‌قیمت کروات یک مربی ایرانی را با قیمتی کمتر روی نیمکت امیدها بنشانند.

امروز رئیس کمیته ملی المپیک در جلسه‌ای مشترک با رئیس فدراسیون فوتبال درباره آینده تیم‌ملی امید و کادر فنی جدید این تیم به بحث و تصمیم‌گیری پرداخت. این در حالی است که از یحیی گل‌محمدی و جواد نکونام به‌عنوان دو گزینه اصلی این پست نام برده می‌شود. گل‌محمدی در فصل جاری پدیده را به یکی از مدعیان قهرمانی لیگ تبدیل کرده و نکونام هم بعد از آوردن نساجی به لیگ‌برتر در نیم‌فصل از قائمشهری‌ها جدا شد و در حال استراحت است.

به هر روی تصمیم گیری منوط شد به بازگشت وزیر از سفر. یحیی گل محمدی و نکونام گزینه اصلی هستند. اما سوال این است که آیا فدراسیون فوتبال حق فسخ دارد؟

گفتنی است نظر مدیران نزدیک به تیم‌ امید که با ادامه کار کرانچار مخالف بودند در انتخاب جانشین او نیز نقش اساسی را ایفا خواهد کرد. مدیرانی که اولویت اصلی آنها کاهش هزینه‌های تیم امید است اما از صعود به المپیک نیز هنوز ناامید نشده‌اند.

تگ ها


فوتبال فوتبال