طوفان لالیگا، شگفتی‌های سری‌آ و سکوت لیگ برتر

این شما و این هم بررسی آماری نقل‌وانتقالات تابستانی در پنج لیگ معتبر اروپایی تا 12 تیر...

به گزارش مدال؛ پنجره تابستانی همیشه فرصت مناسبی برای تیم‌های پنج لیگ معتبر اروپایی بوده تا بهترین بازیکنان را جذب کنند.

- بیش از 2 میلیارد یورو برای بیشتر از 250 بازیکن و سرمربی در تابستان 2019 تا این لحظه هزینه شده است. در این میان لالیگا و سری‌آ، بیشترین رقم‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. پس از آنها نیز لیگ برتر انگلیس قرار دارد که البته هنوز هزینه‌های زیادی انجام نداده و تجربه هم ثابت می‌کند پنجره تابستانی هر چه به سمت ایستگاه پایانی نزدیک‌تر شود، سهم انگلیسی‌ها بیشتر خواهد شد.

- در تابستان 2019 تا این لحظه در لالیگا مجموعا 681 میلیون یورو هزینه شده که این رقم حدود 200 میلیون یورو بیشتر از سری‌آ است.

- در لیست گران‌ترین نقل‌وانتقالات نیز اسپانیایی‌ها نقش پررنگ‌تری دارند؛ پس از ادن آزار - که گران‌ترین خرید تابستانی تا امروز بوده - لوکاس هرناندز با 80 میلیون یورو قرار گرفته است. فرانکی دی یونگِ 75 میلیون یورویی هم در رده سوم ایستاده و این در حالی‌ست که گران‌ترین خرید انگلیسی‌‌ها تا امروز، نآرون فن بیکاسا» بوده.

- در رده‌بندی لیگ‌ها براساس تعداد بازیکنان جابه‌جا شده، سری‌آ با 71 بازیکن صدرنشین است و پس از آن لالیگا با 61 و بوندسلیگا با 59 بازیکن در رده‌های بعدی حضور دارند. در لیگ برتر انگلیس تنها 33 بازیکن باشگاهشان را تغییر داده‌اند و این رقم در لیگ یک فرانسه روی عدد 32 ایستاده است.

- نکته دیگر اینکه در پنج لیگ معتبر اروپایی، 83 مهاجم باشگاهشان را تغییر داده‌اند و 82 مدافع به دنبال یک پیراهن جدید رفته‌اند. تنها 58 هافبک برای بازی‌سازی راهی باشگاه‌های جدید شده‌اند و تعداد دروازه‌بان‌هایی که باشگاه خود را عوض کرده‌اند، 26 نفر است.

بیشتر بخوانید:

نقل و انتقالات اروپا؛ سه‌شنبه ۱۱ تیر

تگ ها


اخبار نقل و انتقالات نقل انتقالات نقل انتقالات اروپا نقل انتقالات تابستانی سری آ بوندسلیگا سری آ لالیگا Bundesliga لیگ برتر لوشامپیونه فرانسه فوتبال