طیبی چطور پنجمین فوتسالیست دنیا شد؟

لژیونر ایرانی غیرت قزاقستان پس از افتخارات فردی و باشگاهی در سال ۲۰۱۷ بهعنوان پنجمین فوتسالیست برتر جهان معرفی شد ......

لژیونر ایرانی غیرت قزاقستان پس از افتخارات فردی و باشگاهی در سال ۲۰۱۷ به‌عنوان پنجمین فوتسالیست برتر جهان معرفی شد.

در سالیان اخیر بازیکنان ایرانی ازجمله وحید شمسایی، علی‌اصغر حسن‌زاده، احمد اسماعیل‌پور و ... بوده‌اند که به‌عنوان بهترین گلزن، بازیکن و ... معرفی شده یا حضور در تیم‌های منتخب در تورنمت‌های آسیایی و جهانی فوتسال را تجربه کرده‌اند ولی قرار گرفتن در بین ۵ بازیکن برتر دنیا امسال برای ایران اتفاق افتاد.
حسین طیبی پس از جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا به‌عنوان تنها بازیکن ایرانی راهی اروپا شد و با غیرت قزاقستان قرارداد بست که طی مدت حضورش در این تیم نمایشی ارائه داد که توانست در پایان سال ۲۰۱۷ در جمع ۱۰ بازیکن برتر دنیا قرار بگیرد و علاوه بر آن برای تیم ملی هم عملکرد خوبی ارائه داد.
او طی یک سال حضور در غیرت قزاقستان تمام عناوین قهرمانی فوتسال این کشور(لیگ، جام حذفی و سوپر کاپ) را کسب کرد و در هر دو مسابقات لیگ و حذفی توانست عنوان آقای گلی را به دست آورد تا با این عملکرد و پیشنهاد دوباره باشگاه قزاقستانی به همکاری خود ادامه دهد.
طیبی جزو معدود بازیکنان دنیا بود که طی سال ۲۰۱۷ دو لیگ قهرمانان(اروپا و آسیا) را تجربه کرد و در هر دو رقابت‌ها همراه تیمش صاحب مدال شد؛ او با غیرت قزاقستان سومی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد و در حضور قرضی خود در تیم تای سون نام ویتنام نیز در جایگاه سوم جام باشگاه‌های آسیا ایستاد.
علاوه بر این، طیبی همراه با تیم ملی ایران هم در سال ۲۰۱۷ صاحب مدال شد؛ تیم ملی ایران در رقابت‌های قهرمانی داخل سالن آسیا(عشق‌آباد ترکمنستان) در سکوی نخست ایستاد که طیبی هم در این مسابقات جزو ملی‌پوشان بود.
این افتخارات فردی و باشگاهی طیبی در تیم ملی ایران، غیرت قزاقستان و تای‌سون نام ویتنام موجب شد او از نگاه فوتسال پلنت جزو ۱۰ بازیکن برتر دنیا قرار بگیرد و با رای سرمربیان و کاپیتان‌های تیم‌های ملی و همچنین بازیکنان، مربیان و کارشناسان  برتر کشورها به‌عنوان پنجمین بازیکن برتر جهان در سال ۲۰۱۷ انتخاب شود.
ریکاردینیو، ستاره پرتغالی تیم اینتر موویستار اسپانیا در سال ۲۰۱۷ برای چهارمین بار به‌عنوان بهترین فوتسالیست دنیا انتخاب شد و پس از او کارلوس اورتیس خیمنس کاپیتان تیم ملی اسپانیا سانتیاگو باسیله کاپیتان تیم ملی آرژانتین و دیگو انریکه زوفو، بازیکن برزیلی بارسلونا در رده‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند.

تگ ها


اخبار روز فوتبال