عابدزاده: بازی در اسپانیا یکی از هدف‌هایم بود

ملی پوش ایرانی تیم پونفرادینا معتقد است که تیم ملی مستحق صعود به جام جهانی به عنوان سرگروه است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، امیر عابدزاده پس از رقم زدن یک شروع خوب با پونفرادینا در لالیگا دو به عنوان یکی از سه دورازه بان منتخب دراگان اسکوچیچ، در اردوی تیم ملی فوتبال برای دو بازی حساس مقابل سوریه و عراق در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ حضور یافته است. او امشب گفت و گوی تلفنی با برنامه فوتبال برتر داشت که در ادامه آن را می خوانید:

بازی در اسپانیا یکی از هدف هایم بود

خدا را شکر که توانستم شروع خوبی داشته باشم. فکر می کنم که تصمیم خوبی گرفتم. تصمیم ام قلبی بود و از آن خوشحال هستم چون همیشه بازی در اسپانیا یکی از هدف هایم بود. خیلی خدا را شاکرم که در حال سپری کردن دوران تکامل خودم هستم. از یک جای خوب شروع کردم و انشالله پله پله بالا می آیم.

لالیگا دو خیلی لیگ پر رقابتی است

لالیگا دو خیلی لیگ پر رقابتی است. تیم ها خیلی به هم نزدیک هستند. تیم هایی در این لیگ هستند که چندین سال در لالیگا بودند. لیگ خیلی پر فشاری است و همه روی کاغذ مدعی هستند. ما هم شروع خوبی داشتیم که برای ادامه رقابت ها انگیزه مان را بیشتر کرده است.

باید برای صعود مقتدرانه تلاش کنیم

عابدزاده در واکنش به سوال مجری برنامه در خصوص تیم ملی و شرایط عجیب و غریب قرنطینه گفت: شرایط عجیب غریب نیست و باید خودمان را با آن وفق بدهیم. مثل آب باید از موانع و سنگ ها رد شویم و خودمان را با هر شرایطی آداپته کنیم تا به هدف مان که سربلندی ایران است دست پیدا کنیم. باید با تمرکز بالا بازی هایمان را با برد پشت سر بگذاریم تا بتوانیم به آن چه که لیاقتش را داریم یعنی سرگروهی دست پیدا کنیم و با اقتدار راهی جام جهانی شویم.

اهمیت یک شروع خوب را می دانیم

فکر می کنم الان به یک تجربه ای رسیدیم و درک کرده ایم که چرا باید خوب شروع کنیم. باید آگاهانه برای یک شروع خوب تلاش کنیم. دفعه قبل شروع خوبی نداشتیم و الان از اهمیت آن به خوبی مطلع هستیم و می دانیم که یک شروع خوب چقدر ارزشمند است. باید همدل باشیم و همه توان مان را بگذاریم تا مثل ۴ بازی که در بحرین کار را در آوردیم موفق از زمین خارج شویم.

نباید خیلی روی حریف تمرکز بگذاریم

نباید خیلی روی حریف تمرکز بگذاریم؛ یک جورهایی از همه حریفان شناخت داریم. ما هر موقع بهترینِ خودمان بودیم تمام حریفان آسیایی را بردیم. وقتی خودمان بودیم جلوی اسپانیا و پرتغال چقدر خوب بازی کردیم و حتی می توانستیم پرتغال را ببریم. من فکر می کنم که بهترین روش و تفکرمان باید این باشد که بهترین خودمان باشیم. آنالیز و شناخت حریف هم توسط کادر فنی صورت گرفته و به بچه ها انتقال داده می شود. ما بازیکنان وظیفه داریم که بهترین عملکرد و تمرکزمان را برای موفقیت تیم ملی و شادی مردم به کار بگیریم.

خوشحالم نماینده خوبی برای ایران بودم

خیلی خوشحالم که یک باوری ایجاد شده که همه می گویند چرا من نه. من هم خوشحالم که در این مدت نماینده خوبی برای کشورم بودم. در این سال ها بچه های دیگر هم در حال اضافه شدن هستند و انشالله که بتوانیم برای سربلندی کشورمان همه تلاش مان را بکنیم.

تگ ها


تیم ملی ایران فوتبال ایران امیر عابدزاده لیگ برتر خلیج فارس فوتبال