عابدزاده: باید می‌رفتیم افریقا زندگی می‌کردیم

دو پیشکسوت فوتبال ایران خاطرات جالبی را درباره اتفاقاتی که پیش از بازی به یادماندنی مقابل استرالیا در ملبورن رخ داد مطرح کردند....

به گزارش "ورزش سه"، سنگربان سابق و محبوب فوتبال ایران درباره روزهای آغازین حضور ویرا روی نیمکت تیم ملی ایران در گفتگو با شهاب حسینی در برنامه هم‌رفیق گفت: در شرایطی که شاید آلمان و دیگر کشورها بازیکن لژیونر داشته باشند، آن کلمات به صورت انگلیسی و مترجمی که آن‌ها را ترجمه می‌کند، چون چیز جدیدی آمده است شرایط باعث می‌شد تا تیم به لحاظ روحی-روانی بالا برود. این مسائل خودش تاثیرگذار بود، بعد از بازی استرالیا که آقای ویرا آمد -تا ما رسیدیم و برگشتیم فکر می‌کنم بعد از باخت به ژاپن بود- در زمین پیکان حضور پیدا کردیم و اصلا فشاری در تمرین به ما نیامد و فقط با کلمات به ما می‌گفت چه باید بکنیم که ما از این ماجرا لذت می‌بردیم چرا که تحول جدیدی اتفاق افتاده است.

وی افزود: به بچه‌های تیم گفتم در آخرین نقطه هستیم و از این بدتر وجود ندارد، یا باید به آفریقا برویم و در آن‌جا زندگی کنیم و یا هم کسی نمی‌تواند به ایران بازگردد و تاریخی ۲۰ ساله داریم که اگر ما هم موفق نشویم می‌شود ۲۴ سال که خیلی سخت بود.

کریم باقری در تکمیل صحبت‌های عابدزاده درباره ویرا ادامه داد: آقای ویرا هر کسی که می‌آمد به او با انگشت خود لایک نشان می‌داد، شصت خیلی بزرگی داشت و من اولین‌بار بود که ایشان را می‌دیدم چرا که من زمان ابتدای سرمربیگری‌شان محروم بودم و بعد اضافه شدم؛ از هوایپما که پیاده شدیم و به هتل رفتیم، آقای ویرا با همسرش بود که نسبت به ایشان قد و قامت بسیار کوتاهی هم داشت. خانم آقای ویرا دکترای تغذیه داشتند و مسئول غذای ما بودند، مثلا می‌گفتند چه باید بخوریم یا نخوریم. اولین‌بار بود که من را می‌دیدید با شصت خود را من را نشان داد که گفتم ماشالله عجب انگشت شصت بزرگی دارد! (باخنده)

باقری در ادامه خاطرات فوتبالی خود اشاره‌ای به بازی با ژاپن داشت و گفت: در آن بازی که اتفاقات زیادی از جمله گل به خودی استاداسدی رخ داد، البته من محروم بودم و از تلویزیون بازی را دنبال می‌کردم؛ آقای عابدزاده مصدوم شد و تیم ما سه تعویض را انجام داده بود و سرپرست تیم به یکی از بازیکنان گفت که خود را گرم کند، به او گفتند سه تعویض تیم تمام شد که او گفت با داور صحبت می‌کند تا بگذارد بازیکن ما به زمین برود!

عابدزاده در تکمیل خاطره‌گویی کریم باقری گفت: آقای دادرس یک چشم داشت و می‌گفت می‌روم با داور صحبت می‌کنم و چشمم را در می‌آورم و از داور می‌خواهم به خاطر شرایط چشم من اجازه تعویض را بدهد و بعد چشمم را سر جایش می‌گذارم (باخنده)

احمدرضا عابدزاده درباره گل به خودی استاداسدی هم توضیح داد: بعد از آن گل رفاقت‌مان بیشتر هم شد، پایان بازی از او پرسیدم چرا این‌گونه کردی که گفت می‌خواستم ببینم آماده شده‌ای یا نه.

تگ ها


پرسپولیس تهران کریم باقری احمدرضا عابدزاده