عابدینی:حال ورزش این 4 سال خوب بود

عابدینی : به طارمی فشار آوردند تا نظرش را پس بگیرد به گزارش مدال به نفل از خبر آنلاین-م ......

عابدینی : به طارمی فشار آوردند تا نظرش را پس بگیرد

به گزارش مدال به نفل از خبر آنلاین- مرتضی رضایی:امیر عابدینی یک از آن آدم هایی است که همیشه حرف هایش را رک و پوست کنده زده است.وقتی با او تماس گرفتیم گفت:«می خواهی درباره انتخابات حرف بزنی و رای من را بدانی؟جرات داری بنویس من به روحانی رای می دهم.»او که این روزها سرش حسابی شلوغ است با پرسیدن یک سوال به دل ماجرا می زند و انگار که حرف هایش آماده باشد همه چیز را خیلی ردیف و پشت سر هم بیان می کند.عابدینی می گوید:«خیلی ها چشم هایشان را بسته اند.خودشان را به خواب زده اند.این افراد را نمی شود بیدار کرد.من ورزشی هستم و سعی می کنم بیشتر در این مورد حرف بزنم.حال ورزش ما در دولت یازدهم خوب شد،جان گرفت و حالا سرپا است.خرابش نکنید.از ورزشکاران سوء استفاده نکنید و اجازه بدهید هر کسی به هر کاندیدایی که دوست دارد رای بدهد.چرا با زور نظر مردم را بر می گردانید؟»

منظور شما مهدی طارمی است؟

آن یکی از این بنده خداهاست.فیلم ضبط کرد و فرستاد و گفت دوباره ایران،چند دقیقه بعد در اینستاگرامش پیام دیگری را منتشر کرد.معلوم است که به او فشار آورده اند.چرا نمی خواهیم مردم رای خودشان را بدهند؟مگر ورزشکار حق رای ندارد؟حق نظر ندارد؟نمی شود که همه مثل هم فکر کنند.ما فرهنگ تقابل اندیشه را از دست داده ایم.یک نفر یک نظری می دهد و دیگران نظر خودشان را می دهند.ضرورت ندارد وقتی یک نفر را قبول نداریم به او فحش بدهیم.این چیزهایی است که این روزها داریم می بینیم و می شنویم و برای من غیر قابل باور است.هوادار  و طرفدار کاندیدا به دهان آنها نگاه می کنند.تهمت ها و فحاشی ها ی که کاندیدا به هم می کنند در جامعه و در بین هواداران آنها بازتاب دارد.وقتی الفاظی استفاده می کنند که در شان خودشان نیست هوادار هم گمان می کند که باید با فحاشی مطالباتش را بگیرد.به نظر من رفتاری که با امثال طارمی شد پوپولیسیتی هم نیست فاشیستی است.با این حال مردم ما می دانند که چه کار باید بکنند.دنیا انتخابات ما را تحریم می کند اما همیشه دیدیم که مردم چه کار می کنند.ما الان شش کاندیدا داریم.خب نمی شود که همه رییس جمهور شوند.رییس جمهور فقط یک نفر است.

به نظر شما عملکرد دولت یازدهم در توسعه ورزش تا چه اندازه رشد داشته است.

من به عنوان امیر عابدینی این حرف را می زنم.اینقدر در بخش اقتصادی و در بخش سیاست خارجی فشار به اوج خودش رسیده بود که کسی ورزش را در الویت قرار نمی داد.اما حالا چه اتفاقی افتاده است؟من از معرفی نخستین وزیر ورزش به مجلس حرف می زنم.حتی مجلس هم روی آن حساس شده بود.در نهایت هم کسی را انتخاب کردند که تخصص لازم را نداشت.آقای گودرزی تخصص اصلی اش در دانشگاه است.شما فکرش را بکنید اگر همان 4 سال پیش سلطانی فر انتخاب شده بود چقدر الان جلو بودیم؟آقای روحانی کابینه اش را ترمیم کرد و حالا شاهد اتفاق های خوبی در ورزش هستیم.خوشبختانه قدم سلطانی فر هم خوب بود و از زیر مجموعه های وزارت ورزش هر روز خبرهای خوبی به گوش می رسد.

روز گذشته وزیر ورزش از تسهیل برای ورود بانوان به ورزشگاه ها حرف زد و گفت که این اتفاق به زودی می افتد.فکر می کنید چه زمانی این وعده محقق شود.

در حال حاضر کدام کاندیدای ما هست که بگوید فلان خانمی که عکس ما را در دست گرفته بی حجاب است و خیلی از مسائل را رعایت نکرده است؟چرا استفاده ابزاری می کنیم؟بانوان ما فرهیخته هستند و همیشه حضور انقلابی و حماسی داشته اند.اگر به استادیوم بیایند شک نکنید که مردان خودشان حیا می کنند و خیلی ازچارچوب ها را رعایت می کنند.خدا را شکر هنوز این فرهنگ در بین آقایان ما از بین نرفته که مقابل خانم ها بی ادبی کننند.احترام به ناموس مردم هنوز وجود دارد.از زمان آقای هاشمی استارت این کار زده شد تا فرهنگ جا بیفتد.ما باید سازماندهی کنیم و ابتدا ازخانواده ها شروع کنیم.بدون شک مشکلی پیش نخواهد آمد.سال ها قبل آقای هاشمی بهترین نیروهایش را در سازمان تربیت بدنی وقت جمع کرد. این روند را به زیبایی سامان داد و نتایج مطلوبی به دست آمد. یکی از نتایج خوب آن دوره این بود که ما پس از 20 سال به جام جهانی رفتیم. اما زمانی که رسیدیم به دوره مدیریت دوستان، تحولات عظیم در روند مدیریت شکل گرفت و مرتب مدیریت ها عوض شد و ورزش ما رو به افول رفت. متاسفانه پس از دوران خاتمی در ورزش درجا زدیم یا رو به افول رفتیم.من می توانم اشاره ای به برجام بکنم؟

بله حتما.

ما به برجام می نازیم آن هم به چند دلیل.اقتصاد و تبلور ان در ابعدا مختلف.من از دید ورزشی اگر قرار باشد بگویم در چند جمله خلاصه می کنم.من و همه دوستان ورزشی ام قطعا به پای رای دادن به روحانی به عنوان یک تکلیف ایستاده ایم و حمایت خواهیم کرد. ما دیگران را تخریب نمی کنیم اما همین حضور در صحنه داشتن کار هر کسی نیست.امروز هر کسی خوب شعار می دهد اما عمل کردن... خیلی از دوستان ما در شهرداری نشسته اند و برای انتخابات شعارهای زیبایی می دهند.من وارد خیلی از مقوله ها نمی شوم اما خودم ده ها ایراد از شهرداری دارم که بعدا بازگو می کنم.خیال دوستان هم راحت باشد که وقتی این انتخابات تمام شد و خیالشان راحت شد که رییس جمهور نمی شوند می نشینیم و مناظره می کنیم.بنده آماده هر گونه مناظره ای هستم تا ثابت کنم که عملکرد شهرداری حداقل در بخش ورزش درخشان نبوده است.

به عنوان سوال آخر شایعه شده که پاداش های جام جهانی هنوز به حساب ایران واریز نشده است.

همین که پول ها از سیستم فیفا در آمد معنی اش این است که آزاد شده است.دوستان متوجه نیستند که تحریم ها تا کجا نفوذ کرده بود.ما برای اینکه تحریم نباشیم زجر زیادی کشیدیم.پول ها هم آزاد شده و به زودی به ایران می رسد.

حر ف خاصی مانده است که ...

از همه مردم می خواهم که به پای صندوق های رای بیایند و به کاندیدای مورد نظرشان رای بدهند.امسال 51 میلیون نفر واجد شرایط هستند که می توانند مشارکت را بالا ببرند.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال