عابدینی: نیازی به جراحی ندارم/از برگزاری لیگ شمشیربازی بی‌اطلاعم!

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر که به دلیل مصدومیت در دور نخست اردوی آماده‌سازی این تیم برای المپیک غایب بود، از هفته آینده و بعد از ۱۰ ماه تمریناتش را با هم تیمی‌هایش پیگیری می‌کند....

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی عابدینی طی ماه‌های گذشته درگیر مصدومیت کهنه و قدیمی بود که از بهمن ماه سال گذشته و از ناحیه کتف راست دچار آن شده بود. البته شیوع کرونا و لغو اجباری تمرینات کمک کرد تا این آسیب دیدگی در بازه زمانی اسفندماه سال گذشته تا اردیبهشت ماه امسال کمتر خود را نشان دهد اما شروع تدریجی تمرینات انفرادی و درگیر شدن ناحیه آسیب دیده باعث بروز درد آن شد طوری که عابدینی ملزم به پیگیری برای بهبودی شد.

نتیجه آزمایش «ام.آر.آی» پارگی تاندون دست عابدینی را نشان داد که تجویز استراحت مطلق همراه با داروهای درمانی توسط پزشک معالج وی را در پی داشت؛ البته با این احتمال که در صورت بروز دوباره درد بعد از گذر از این مراحل نیاز به جراحی وجود داشته باشد.

با توجه به شرایط فعلی عابدینی و دوره یک ماهه ای که به دور از تمرین سنگین داشته نه تنها جراحی او منتفی شده بلکه وی می‌تواند در دور جدید اردوی تیم ملی شمشیربازی هم حضور داشته باشد.

این شمشیرباز المپیکی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: همچنان از ناحیه آسیب دیده دستم احساس درد دارم اما در مجموع وضعیتم نسبت به گذشته بهبودی محسوسی داشته است؛ به طوری که مجوز بازگشت به تمرینات را گرفته‌ام. بنابراین در دور دوم اردوی تیم ملی که احتمالاً از شنبه آغاز می‌شود، شرکت خواهم کرد.

وی ادامه داد: طی این مدت تمرین سنگین نداشتم اما بیکار هم نبودم. علاوه بر فیزیوتراپی تمرینات سبک با کِش را هم دنبال می‌کردم. حالا هم به شرایطی رسیده‌ام که می‌توانم در اردو شرکت داشته باشم. اینکه تمریناتم چقدر سنگین شود یا همزمان به فیزیوتراپی نیاز داشته باشم یا نه را نمی دانم. همین که جراحی منتفی شده برایم جای شکر دارد.

عابدینی با یادآوری اینکه دوری ۱۰ ماهه‌ای که به خاطر کرونا و مصدومیت از اردو داشته است، گفت: حالا در شرایطی به تمرینات باز می‌گردم که مدت زمان زیادی تا المپیک باقی نمانده است. باید در همین زمان کوتاه به صورت اورژانسی روند بهبودی خود را دنبال کنم تا مصدومیتم به طور کلی برطرف شود و بتوانم در شرایط کامل نرمال و بدون آسیب دیدگی به توکیو اعزام شوم.

وی خاطرنشان کرد: کنار آمدن با آسیب دیدگی در کنار حفظ و ارتقای آمادگی راحت نیست اما با ادامه عمل به تجویز پزشک باید با آن کنار بیایم. در هر صورت اینکه بدون جراحی شرایط بازگشت به تمرینات را پیدا کرده‌ام، ایده آل است.

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر با اشاره به تقویم فدراسیون جهانی تصریح کرد: هنوز فدراسیون جهانی هیچ برنامه مصوبی ارائه نکرده اما این احتمال را داده که بهمن ماه و فروردین ماه مسابقات جام جهانی در لهستان و مجارستان برگزار شود. اگر این دو رویداد برگزار شود و فدراسیون ایران هم شرایط اعزام به آن را مهیا کند می‌تواند کمک بزرگی در روند آماده سازی ما ورزشکارانی داشته باشد که ماه‌هاست در رویدادی شرکت نداشته‌ایم.

مجتبی عابدینی که پیش از این بابت برگزاری نشدن مسابقات باشگاهی و لیگ در رشته شمشیربازی انتقاد کرده بود از وعده رئیس فدراسیون شمشیربازی برای برگزاری لیگ ۹۹ با حضور پنج تیم اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: هیچ اطلاعی از برنامه فدراسیون برای برگزاری لیگ و مسابقات داخلی ندارم.

تگ ها


شمشیر بازی مجتبی عابدینی المپیک ۲۰۲۰ توکیو