عادت دعوا با مربی در استقلال!/ لشکر کشی استراماچونی حرفه ای نبود

این روزها در اطراف باشگاه استقلال شایعات زیادی به گوش می‌رسد و این شایعه‌ها سبب شده است تا حاشیه‌های زیادی نیز برای این باشگاه به وجود بیاید و چند روز مانده به آغاز لیگ هواداران این تیم را نگران کند....

وزیر ورزش مقصر است
این روزها همه تقصیر ها به گردن فتحی افتاده است در استقلال و البته گردن وزیر در وارت ورزش. 
وزارت ورزش مقصر است از این جهت که استقلال با استعفای رئیس هیات مدیره خود مواجه شده اما وزیر تصمیمی عاجل برای این موضوع نمی گیرد. 
وزیر ورزش مقصر است چون بازیکن استقلال در انتظار نامه وزارت خانه هم بوده و مساعدت کافی با این ورود انجام نپذیرفته است. 
وزیر ورزش مقصر است چون برخی اعضای هیات مدیره استقلال فقط گاهی مصاحبه می کنند و عملا به درد این باشگاه نمی خورند.

فتحی هم مقصر است
فتحی مقصر است چون باشگاهش هر هفته یک حاشیه جدید را تجربه می کند و فتحی هم مثل بقیه بیننده ماوقع است. فتحی هم مقصر است چون نه جانشینی برای خطیر دارد، نه تقسیم کاری برای مباشری که در بیمارستان بستری شده است . فتحی مقصر است چون استقلال 17 بازیکن خروجی داشته است. 

استراماچونی هم مقصر است
خیلی های دیگر هم مقصرند اما صبر کنید، پرسش اینست که مربی باید با یارکشی و لشکر کشی مشکلاتش را حل کند؟ آن هم مربی بزرگی مثل استراماچونی؟
کمی به عقب برگردیم، درست یا غلط مهم اینست که خطیر در میان هواداران استقلال فریاد زد که شفر دلال بوده و او مدارکش را هم دارد. 
پیش از خطیر هم خبر هایی مبنی بر اینکه شفر برخی بازیکنان را بدون تست بزرگ فنی به استقلال آورده به گوش می رسید، الحاجی گرو و بویان  دو نمونه ساده آن بودند که خطیر و فتحی آنها را خریداری کردند و بلا فاصله مجبور شدند با ده میلیارد تومان  ضرر عذر آنها را بخواهند . 
به امروز برگردیم ، هشداری شنیده شد از نشریه توتو مرکاتو! توتو مرکاتو همان نشریه ایتالیایی است که اولین خبر را در مورد مذاکره باشگاه استقلال با استراماچونی اعلام کرد. 
این نشریه تاکید کرد که استراماچونی در اسپارتاپراگ هم نقل و انتقالات پر تعدادی داشت و در این رابطه اختلاف داشت و در نهایت از این باشگاه کنار گذاشته شد. آیا همان پروسه برای استرا در حال تکرار است؟ آیا او مربی است که فرمان جابه جایی های زیاد را می دهد؟
همین نشریه در مورد پوچیارلی که گزینه دیگر استراماچونی بوده هم می نویسد در حالی که بزرگترین ابهام درباره حضور پوچارلی ۲۸ ساله در استقلال، مبلغی است که کیه‌وو چند روز قبل برای او به حساب امپولی ریخت. پوچارلی دو فصل گذشته را به عنوان بازیکن قرضی در کیه‌وو بازی می‌کرد و ۱۱ روز قبل، آن‌ها برای قطعی کردن خریدش ۳.۷۵ میلیون یورو به امپولی پرداختند. یعنی اگر کیه‌وو حاضر باشد پوچارلی را با همان قیمتی که ۱۱ روز قبل خرید به استقلال بفروشد، آن‌ها به پول ایران باید ۵۵ میلیارد تومان برای رضایتنامه‌اش هزینه کنند! 
مسلما استقلال که نه هیچ باشگاهی در ایران نمی تواند این پول را برای یک بازیکن حتی اگر پوچیارلی باشد هزینه کند اما اگر استرا اصرار داشته باشد آیا باید مدیر باشگاه این بازیکن را بخرد و چنین تعهد سنگینی بدهد و در نهایت تیمش را دچار اختلاف طبقاتی و اختلاف تیمی کند؟
پاسخ واضح است، اگر در استقلال همه هواداران هم رو در روی مدیر باشگاه قرار بگیرند، فتحی که نه هر مدیر دیگری هم باشد نمی تواند چنین خواسته هایی را تایید کند و اجرایی! به هر حال اینجا استقلال ایران است نه اینتر میلان ایتالیا. 

شاید استرا راه شفر را می رود؟ شاید هم فتحی راه افتخاری را؟
اجازه بدهید قضاوت نکنیم، نیاییم بگوییم استراماچونی خواسته های نا به حقی داشته چون واقعا نمی دانیم، حتی نیاییم بگوییم فتحی مقصر اول و آخر همه ماجرا هاست شاید استرا توقع زیادی داشته است، این را هم نمی دانیم و قضاوت نمی کنیم. 
بحث اینست که برای قضاوت کردن باید حرف دو طرف را شنید. شاید استرا دارد راه شفر را می رود؟ شاید هم فتحی مقصر اول و آخر است و راه افتخاری را می رود؟

عادت درگیری با مربی در حال بدعت شدن است 
مسلما این عیب به فتحی گرفته می شود که نباید باشگاه با مربیان خودش مدام زاویه داشته باشد اما اطلاعات مخفی پشت پرده ای هم وجود دارند که بعد ها منتشر می شوند. کما اینکه هوادار استقلال روزی برای شفر سرش را هم می داد اما بعد ها خود هواداران شدند منتقد او. 
امروز هم استراماچونی همانجاست. او با یارکشی در فوتبال ایران در حال خروج از قواعد حرفه ای است. خبر توئیتی دادن به خبرنگار ایتالیایی و تهدید مدیریت باشگاه استقلال اصلا آن چیزی نیست که از یک مربی حرفه ای توقع می رود. البته توقع هم نمی رود که باشگاه استقلال یک بازیکن را نتواند از فرودگاه به تهران برساند و یا نتواند خواسته های اولیه یک مربی را برآورده کند و اینهمه بی نظم و آنهمه در بحران باشد. 
به هر حال باید قضاوت نکرد، باید اطلاعات بیشتری به دست آورد، شاید هم حق با باشگاه بود، شاید هم با استرا!

محمد سررشته‌داری

بیشتر بخوانید:

جلسه فتحی و وکیل استراماچونی برای حل اختلافات

 

تگ ها


حاشیه های استقلال محمد سررشته‌داری استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال