عاشوری: اگر فوتبال تعطیل شود کرونا از بین می رود؟

محسن عاشوری، سرمربی تیم خوشه طلایی می گوید تعطیلی لیگ در این برهه از زمان ضربه به فوتبال است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، او در این باره می گوید: سلامتی مردم مهم است. ما فوتبالی ها هم جز مردم هستیم. وقتی می شود با رعایت پروتکل های بهداشتی به زندگی ادامه داد چرا این کار را نکرد و فوتبال را تعطیل کرد! تعطیلی فوتبال چه دستاوری خواهد داشت و آیا کسی می تواند تضمین دهد اگر فوتبال تعطیل شود کرونا از بین خواهد رفت؟ فوتبال هم مثل همه ی بخش ها. اکنون فعالیت تجاری در کشور از سر گرفته شده اما در سایه ی آن مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند. فوتبالی هم می توانند این کار را انجام دهند. 


سرمربی تیم خوشه طلایی حرف هایش را این چنین ادامه داد: برخی از تیم ها که نه داعیه صعود دارند و نه خطر سقوط را حس می کنند، می گویند بازی ها نباید برگزار شود. این یک تصمیم منفعت طلبانه است. تکلیف تیم هایی چون خوشه طلایی که برای صعود به لیگ برتر برنامه ریزی و هزینه کرده اند چه می شود؟ اصلا موافق نیستم بدون برگزاری بازی ها چهره تیم قهرمان یا تیم های سقوط کننده مشخص شود. از سویی بدترین تصمیم هم اضافه کردن تیم ها به جدول مسابقات است چرا که لیگ های ایران با همین تعداد تیم هم با مشکلات خاصی برگزار می شود. و یک سوال مهم؛ اکنون لیگ در خیلی از کشورهای اروپایی در حال از سر گیری است. آیا در این کشورها کرونا وجود ندارد و سلامتی مردم برای مدیران تصمیم گیرنده مهم نیست؟ به نظر من خانه نشینی موجب افسردگی و ناراحتی مردم و حتی فوتبالی ها شده و از آنجایی که کرونا در ماه های آتی هم وجود خواهد داشت بهتر است به این سمت برویم که بازی ها را برگزار کنیم اما مسایل بهداشتی را صفر تا صد رعایت کنیم. 


محسن عاشوری در پایان گفت: بهتر است در فوتبال با هم صادق باشیم. مدام از سلامتی مردم حرف می زنیم. در حالی که مردم سر کار می روند و به تجارت مشغول هستند. پروازها برقرار است. چرا فوتبال باید در چنین شرایطی تعطیل باشد؟ به نظر من برخی از باشگاه ها چون نمی خواهد به مربیان و هم چنین بازیکنان بخش سوم قرارداد را پرداخت کنند از تعطیلی بازی ها حرف می زنند و این طور حس می کنم کرونا فقط یک بهانه است.

بیشتر بخوانید:

احتمال برگزاری لیگ چین با قوانین عجیب و غریب

شرایط ویژه‌ گلر پرسپولیس در دوران کرونا

 

 

تگ ها


محسن عاشوری فوتبال ایران کرونا کرونا ویروس خوشه طلایی ساوه فوتبال