عاقبت لیدرپروری در باشگاه پرسپولیس

حسین ماهینی و همبازیانش که طاقتشان طاق و تحملشان تمام شده اعتقاد دارند قدرت گرفتن لیدر جنجالی زیر سر حمیدرضا گرشاسبی نیست و همه چیز به دوران طاهری برمیگردد ......

حسین ماهینی و همبازیانش که طاقت‌شان طاق و تحمل‌شان تمام شده اعتقاد دارند قدرت گرفتن لیدر جنجالی زیر سر حمیدرضا گرشاسبی نیست و همه چیز به دوران طاهری برمی‌گردد.
پرتاب سنگ، شکستن صندلی و سر ۵ هوادار فوتبال، متوقف کردن چندباره بازی و... همه و همه تنها بخشی از حواشی و جنجال‌های دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس تهران بود.
تلخ‌تر از آن، اما اینکه بازیکنان پرسپولیس به سرکردگی حسین ماهینی اعتقاد داشته و دارند که این وقایع محصول لیدرپروری برخی‌ها در باشگاه پرسپولیس بوده و مقصر این اتفاقات یک لیدر خاص است. لیدری که دو فصل قبل توسط مهدی طارمی از رختکن تیم بیرون انداخته شد. فردی که علیرضا بیرانوند علامت «هیس» را به او و نه طرفداران پرسپولیس نشان داد و همان کسی که شاگردان برانکو معتقدند رفتن فرشاد احمدزاده از این تیم کار او بوده است. یک لیدر و این همه قدرت؟!
باورش سخت است، اما حقیقت دارد. یک فرد معمولی که نه سابقه فوتبالی روشنی دارد و نه سواد آنچنانی فضای اخلاقی سکو‌های یک استادیوم را به قدری ملتهب و زشت می‌کند تا تقاص آن را هفته بعد پرسپولیس پس بدهد.
کسی که به ادعای اغلب بازیکنان پرسپولیس از آن‌ها پول (بخوانید باج!) می‌خواهد تا روی سکو‌ها تشویق شوند و عجبا باشگاه پرسپولیس هم در تمامی سفر‌ها او را همراه خود می‌برد!
شنیدیم حسین ماهینی و همبازیانش که طاقت‌شان طاق و تحمل‌شان تمام شده اعتقاد دارند قدرت گرفتن این لیدر زیر سر حمیدرضا گرشاسبی نیست و همه چیز به دوران طاهری برمی‌گردد.
روز‌هایی که برخی‌ها به لیدر خاصی خط می‌دادند فلان بازیکن را تشویق یا بهمان بازیکن را هو کنند! همین سفارشات باعث شد طرف فکر کند همه‌کاره پرسپولیس است. البته لیدرپروری صرفاً مختص به دوران طاهری نیست و پیش‌تر و بعدتر هم مدیران باشگاهی ما از این عناصر معلوم‌الحال در بدنه باشگاه استفاده کرده و بعضاً از آنان مشورت گرفته و می‌گیرند!
آقایان! باشگاهی مثل پرسپولیس نیازی به لیدر و بوقچی ندارد و هزاران هزار هوادار و تماشاگر در سراسر کشور داوطلبانه به ورزشگاه‌های مختلف می‌روند و این تیم را تشویق می‌کنند. تیمی که در سه هفته ابتدایی لیگ برتر با وجود مهمان بودن در ۲ مسابقه بیشترین تعداد تماشاگر را به استادیوم‌ها کشانده احتیاجی به لیدرپروری ندارد. این حرف دل بازیکنان و مربیان پرسپولیس است.
حرفی که بیراه هم نیست. حمیدرضا گرشاسبی اگر ادعای اخلاق‌مداری و فرهنگ‌سازی دارد باید از همین امروز اعلام کند باشگاه بزرگ پرسپولیس نیازی به لیدر و بوقچی ندارد.
سرپرست باشگاه پرسپولیس امروز باید پشت بازیکنان خود بایستد و یک بار برای همیشه پای لیدر و بوقچی‌ها را قطع کند. شاید با همین اقدام برای همیشه در تاریخ پرسپولیس ماندگار شود. البته تا نظر گرشاسبی چه باشد؟!

تگ ها


پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال