عالمیان: چند ماه است از جیب می‌خورم

بازیکن چپ تنیس روی میز ایران که تاریخی‌ترین مدال این رشته را در اختیار دارد از شرایط خود گلایه کرد و گفت: ماه‌هاست از جیب هزینه می‌کنم و می‌خورم اما هیچ کسی به فکرمان نیست....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، نوشاد عالمیان تنها بازیکن تنیس روی میز ایران است که در کنار مدال های رنگارنگ از مسابقات بین المللی مختلف، سابقه حضور در دو دوره بازی های المپیک (المپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو) را هم دارد.

وی برای کسب سهمیه سومین حضور  متوالی در بازی های المپیک آماده می شد که به خاطر کرونا و مانند دیگر ورزشکاران خانه نشین شد و مجبور به پیگیری انفرادی تمریناتش؛ ادامه این شرایط اما انگیزه وی را تا حد زیادی کم کرده است به خصوص که آسیب نداشتن مزایایی مانند شغل و حقوق هم در این دوران بیشتر از همیشه برای او نمود پیدا کرده است.

این در حالی است که نوشاد عالمیان تاریخی ترین مدال تنیس روی میز ایران را در اختیار دارد. این مدال در جریان بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی بعد از ۵۲ سال به دست آمد. عالمیان با صعود به مرحله نیمه نهایی، تنیس روی میز ایران را بعد از نیم قرن در بخش انفرادی صاحب مدال آسیایی (برنز) کرد با این حال وی از شرایط این روزهایش خیلی راضی نیست و به خصوص از بی توجهی مسئولان گلایه مند است.

متحمل آسیب مالی شدم
نوشاد عالمیان با تاکید بر اینکه کرونا تمام برنامه هایش را در بخش باشگاهی و ملی مختل کرد، گفت: در این شرایط متحمل آسیب مالی زیادی شدم چون دریافتی هایم قطع شد درحالی که نه شغلی دارم نه منبع درآمد ثابتی به عنوان حقوق.

نه شغل دارم نه حقوق و بیمه
وی ادامه داد: ۲۰ سال است که تنیس روی میز بازی می کنم، ۱۵ سال هم است که عضو تیم ملی هستم، در مسابقات مختلفی شرکت داشتم و مدال گرفته ام، سرآمد مدال هایم هم با عنوان سومی بازی های آسیایی و یک رکوردشکنی به دست آمد بااین حال نه شغل ثابتی دارم و نه بیمه هستم، استخدام هیچ کجا نیستم و حقوقی هم نمی گیرم.

دریافتی هایم قطع شده است
این چپ دست تنیس روی میز ایران تاکید کرد: منبع درآمد و دریافتی‌هایم از مسابقات باشگاهی بود که به خاطر کرونا لغو شدند. البته مسئولان تیم اعلام کرده اند که طبق قرارداد پرداختی به ما خواهند داشت اما مشخص نیست که انجام شود. از طرفی به واسطه حضور در لیگ فرانسه هم یک منبع درآمد دیگر برای خودم ایجاد کرده بودم اما این رقابت ها هم به خاطر کرونا در نیم فصل تمام شده اعلام شد و بدین ترتیب بخشی از قراردادم را نگرفتم.

۵ - ۴ ماه است از جیب هزینه می کنم و می خورم
عالمیان با بیان اینکه از ۵ - ۴ ماه پیش این شرایط را دارد، خاطرنشان کرد:  در واقع از جیب هزینه می کنم و می خورم، کسی هم به فکرمان نیست که وقتی شغل و درآمد نداریم، چه می کنیم. الان هم این صحبت ها را مطرح می کنم، اصلا نمی دانم فایده دارد یا نه؛ من بارها درخواست استخدامم را مطرح کرده ام اما اصلا به نتیجه نرسیده است. آنهایی که باید پیگیرِ این کارها باشند اصلا توجهی ندارند، شاید هم برای‌شان مهم نیست. به همین دلیل است که می گویم خودمان باید به فکر خودمان باشیم اما واقعا نمی دانم چگونه!

فشار تمریناتم را کم کرده ام
این ملی پوش تنیس روی میز با بیان اینکه با این شرایط طی ماه های گذشته تمریناتش را دنبال کرده است، گفت: در این مدت با برادرم (نیما) و بعضا آقای میرالماسی و طاهرخانی تمرین کردیم اما به خاطر موج دوم کرونا ۱۰ روزی است که فشار تمرینات را کم کرده ایم.

تمرین بدون مسابقه خسته کننده شده است
وی افزود: البته جدا از مسئله کرونا و شدت گرفتن دوباره آن، انگیزه زیادی هم برای ادامه تمرین ندارم. تمرین چندماهه بدون اینکه مسابقه ای داشته باشیم خیلی سخت و کسل کننده است به خصوص اینکه اصلا هم نمی دانیم چه زمانی وارد میادین خواهیم شد. اینکه ما ماه ها بدون هدف تمرین کردیم واقعا خسته کننده بود.

مسابقات قهرمانی جهان لغو می شود
«البته با اعلام فدراسیون جهانی تنیس روی میز، مسابقات قهرمانی جهان بعد از دو بار لغو شدن قرار است اسفندماه برگزار شود»، عالمیان در واکنش به این موضوع گفت: بعید می دانم این رقابت ها برگزارشود. برای برگزاری مسابقات قهرمانی جهانی نمایندگان ۱۰۰ کشور جهان باید به کشور میزبان سفر کنند. قرار گرفتن در این شرایط با توجه به کرونا خطرناک است. بعید هم می دانم تا آن زمان شیب شیوع ویروس کم شود یا واکسن آن تولید شود.

احتمال قرنطیه در صورت برگزاری مسابقات جهانی
وی ادامه داد: اگر هم مسابقات برگزار شود احتمال اینکه برخی کشورها مانند ایران که وضعیت خوبی ندارند، نتوانند بازیکنان‌شان را اعزام کنند، وجود دارد. شاید هم در صورت اعزام مجبور به تحمل دو هفته قرنطینه پیش از آغاز مسابقات باشیم. اینها مسائلی است که برگزاری مسابقات را مبهم کرده است.

از حضور میدیا در کادر فنی خوشحالم
عالمیان در پایان در خصوص انتخاب میدیا لطف الله نسبی به عنوان یکی از اعضای کادر فنی تیم ملی تنیس روی میز گفت: انتخابی خیلی خوبی است. میدیا جوان است و می تواند حریف تمرینی خوبی برای ملی پوشان باشد. به خصوص که او با ما بازی های زیادی داشته است. نقاط ضعف و قوت مان را خوب می شناسد و همین مسئله می تواند تاثیرگذاری خوبی برای‌مان خواهد داشت.

تگ ها


تنیس روی میز نوشاد عالمیان