عالیجناب لوو یا رائول؛ یکی جانشین زیدان می‌شود(عکس)

احتمال استعفا یا برکناری زیدان در پایان فصل دور از ذهن نیست و در رئال مادرید از حالا به فکر جانشین او هستند....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از آاس، ماندنی شدن زین الدین زیدان در رئال البته که نشانه خوبی برای این باشگاه خواهد بود چرا که به منزله موفقیت تیم در فصل ۲۱-۲۰۲۰ است؛ در واقع رئال یا قهرمان چمپیونزلیگ شده یا لالیگا و شاید هر دو.

این احتمال نیز وجود دارد که باشگاه به دلیل کسب نتایج نامطلوب، حکم به برکناری زیدان در پایان فصل بدهد و شاید سرمربی فرانسوی مثل سه سال پیش به یک باره استعفا کند.

هنوز بیش از دو ماه دیگر به پایان فصل مانده ولی سران رئال هر احتمالی را در نظر گرفته اند. برکناری یا استعفای زیدان یعنی باشگاه باید یک جانشین مطمئن و خوب را انتخاب کند و در حال حاضر دو گزینه روی میز قرار دارد: یوآخیم لوو و رائول گونزالس.

ژانویه ۲۰۱۶ وقتی رئال با رافا بنیتس نتایج نامطلوبی گرفته بود، فلورنتینو پرز رئیس رئال، دست به ریسک بزرگی زد و زین الدین زیدان را جانشین بنیتس کرد. رئال با زیدان تنها پس از ۴ ماه فاتح لیگ قهرمانان شد و در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ نیز این عنوان را تکرار کرد.

ریسکی که جواب داد ولی پس از استعفای غیرمنتظره زیدان سه روز به شروع جام جهانی ۲۰۱۸، تصمیم پرز مبنی بر انتخاب جولن لوپتگی منجر به افت فاحش رئال شد. لوپتگی نتوانست با رئال نتایج خوبی کسب کند و خیلی زود جای خود را به سانتی سولاری داد. نتایج اسف بار رئال در فصل ۱۹-۲۰۱۸ سبب شد تا پرز بار دیگر با زیدان وارد مذاکره شده و او را برای بازگشت متقاعد کرد.

این بار اما استعفا با برکناری زیدان بعید است با بازگشت دوباره او همراه شود و پرز این را به خوبی می داند و به همین دلیل برای جانشینی او باید دست به یک انتخاب منطقی بزند.

یواخیم لوو سرمربی تیم ملی آلمان در پایان یورو ۲۰۲۱ از سمت خود کنار خواهد رفت. سه سال پیش او در جریان یک مصاحبه گفت که دوست دارد پس از جدایی از تیم ملی، هدایت یک باشگاه خارجی را برعهده بگیرد و به صورت ضمنی اعتراف کرد که رویای او نشستن روی نیمکت رئال مادرید است.

پس از یورو ۲۰۲۱ او مشکلی برای پذیرش هدایت رئال نخواهد داشت ولی رقیبی جدی به نام رائول گونزالس دارد.

//as01.epimg.net/futbol/imagenes/2021/03/30/primera/1617127652_005165_1617128290_sumario_normal.jpg

رائول اسطوره رئال و دومین گلزن برتر تاریخ باشگاه پس از کریس رونالدو است. او سال گذشته توانست تیم زیر ۱۹ ساله های رئال را قهرمان اروپا کند و اکنون به عنوان مربی تیم دوم باشگاه(کاستیا) توانسته این تیم را به پلی آف صعود به دسته دوم اسپانیا برساند.

در مورد او می گویند که مربی بسیار تاکتیکی تر نسبت به زیدان است و آمار او در کاستیا نیز بهتر از آمار زیدان در مقطع حضور او در این تیم است.

بدون شک رئالی ها دوست دارند زیدان همچنان به کار خود ادامه دهد اما در صورت جدایی او باید دید کفه ترازو به سمت کدام مربی سنگین تر خواهد بود؛ لوو یا رائول؟

تگ ها


تیم ملی آلمان زیدان یوآخیم لو رائول گونزالس رافائل بنیتس نیوکاسل رئال مادرید